Film
Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć
Žánr: akční, drama, válečný, vojenský, evropská tvorba
Země/rok: Polsko/2012
Délka: 120 minut
Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
jarda53
(166812 )uživatel hodnotil: 9/10
Při filmu mě napadlo, že mladý Kloss je téměř o 20 centimetrů vyšší než důchodce Mikulski. V posledních letech jsem bez polských filmů a dnes jsem udělal vyjímku a zklamán jsem nebyl,film je povedený, jen to chtělo ten český dabing místo polského šišlání. Mikulski nám zemřel již před lety, a herec, co hrál Brunnera, býval v seriálu oku lahodnější, ono se řekne, mezi seriálem a filmem uteklo téměř 50 let...
Hugin
(20053 )uživatel hodnotil: 4/10
Tak jak byla část děje posunuta o 30 let od konce války tak zhruba o tolik, o něco více, zestárli i herci účinkující jak v seriálu z roku 1968 tak i v tomto filmu. Ještě že filmaře nenapadlo dát ty samé herce, patřičně namaskované, i do děje odehrávajícího se za druhé světové války. Jak tak poslední dobou sleduji novější polské filmy, tak mám dojem, že to s tím národním hrdinstvím už trochu přehánějí. Výjimku netvoří ani udatný Hans Kloss (agent J23), který kulometem kosí hordy nepřátel, jenž zcela ochotně posečkají, až se Hans odbelhá, se zraněnou nohou, pro další dávku munice. Musím ovšem uznat, že celý film byl natočen kvalitně, zejména části z války. Scény ze současnosti, rok 1975, působí příliš, řekl bych „uměle“ a „unyle“. No a jako většinou se ve filmu objevilo několik nehorázných nesmyslů. Bral by si, např., někdo z Vás, jakožto bývalý esesák, na cestu do Východního Německa, deníček se jmény a adresami hledaných válečných zločinců? Že by stařecká zapomnětlivost, věk na to už Hermann měl.
andrew068
(7 )uživatel hodnotil: 9/10
Nevím proč to dostalo pohých 66%. Není namístě soudit to jako "zásadní kinematografický počin". Je to profesionální zábava. Je to absolutně skvělě vzdaný hold národní seriálové klasice, kterou tehdy zbožňovali všichni kluci. Transformovaný způsob vyprávění i vizuálních efektů při zachování žánrovosti....ba naopak....já myslím, že opravdu dobrý. I když je fakt, že zmíněná scéna s raněnou noho a municí je fakt chabá....:-D
green-tea
(88199 )uživatel hodnotil: 7/10