Přeskočit na obsah
Hlavní náhledový obrázek

Film

Kukuřičné děti

Další název: Children of the Corn

  • Žánr: horor, thriller

  • Země/rok: Spojené státy americké/1984

  • Délka: 92 minut

Hodnocení

Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".

Avatar

curil

(284217 )
0

uživatel hodnotil: 7/10

Já si naopak, od většiny ostatních, myslím, že se film docela povedl, a že je to jedna z lepších zfilmovaných předloh Stephena Kinga. Napínavá atmosféra od začátku filmu i pro toho, kdo knihu nečetl. A určitě je snímek podařenější, než další pokračování.

Avatar

martin.stusak.9

(30474 )
0

uživatel hodnotil: 7/10

Příběhy Stephena Kinga přitahují filmaře od nepaměti a je bohužel pravidlem, že jeho úžasná fantazie je tak vizuálně složitá, že velice málo snímků se povede. Tento s první poloviny 80. let je výjimkou, což způsobilo nutkání ke vzniku několika dalším pokračování. Fanatizmus v jakési satanské božstvo bylo vždy vděčnou výzvou. Tentokrát jde o zfanatizované děti, které vraždí dospělé na potkání. Doba vzniku je hodně znát a to hlavně na vizuálních efektech. Přistupovat se k nim ale musí shovívavě. Na dnešní dobu je to už hrůza, ale tenkrát to bylo to nejlepší co se mohlo za nepříliš vysoký rozpočet vytvořit. Příběh po úvodním vyvraždění všech dospělých obyvatel malého městečka se vyvíjí přirozeně a je to dobře. Buduje se tak napínavá a temná atmosféra. Nadpřirozeno zůstává nadpřirozenem a tak podoba onoho božstva zůstává utajena. Snímek má však také negativa. Nevěrohodné herectví některých děckých představitelů je velice diskutabilní, což je ještě zvýrazněno nekvalitním dabingem a poněkud zvláštním překladem. Některé dialogy jsou opravdu tak dementní, že nelze věřit, že by to takhle napsal Stephen King. Nic naplat. Vznikl velice zvláštní hororový příběh, který se nezavděčí všem, ale v rámci nostalgie určité kouzlo přeci jen nějaké má.

Avatar

rankinfitch

(6576 )
0

uživatel hodnotil: 2/10

Stephen King je z valné většiny nezfilmovatelný a potvrzuje to i tenhle film, který se vysloveně nepovedl. Mam rád Shawshank, Osvícení, Poslední boj... Ale Kukuřičné děti nestojí skoro za nic, takže 2 body jsou až až.

Avatar

payo1555

(5765 )
0

uživatel hodnotil: 7/10

Přiznám, že horory mě lákají a to z důvodu, jak někdo vymyslí příběh tak, aby byl strašidelný, hrůzný atd. Mám rád příběhy psané Stephenem Kingem a tak Kukuřičné děti naplnily moji zvědavost. No, v USA mají asi moc rádi kukuřici a rádi hledají boha ve všem, tedy vznikají náboženská seskupení atd. Tady jde o bandu fanaticky ovlivněných dětí. Dospělé už zabili a tak čekají na další. Mladý pár míří za dobrodružstvím a skončí v Gatlinu a jejich rukou. Některé scény byly opravdu realistické. Ale stejně, kdo nebo co bylo to monstrum . V závěru filmu to vypadalo jako krtek a pak výbuch. Jako v pohádce to skončilo dobře. Myslím, že další pokračování , a některá jsem viděl, už vidět nechci.Nastavovaná kaše, toto ještě šlo.