Film
Kluk za dvě pětky
Žánr: komedie
Země/rok: Československo/1983
Délka: 86 minut
Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
argenson
(222071 )uživatel hodnotil: 5/10
V životopisech herců se vždy zmiňuje první filmová role, v případě Jiřího Langmajera to není zas až takovej průser, byť za cenu dobových reálií, z dnešního pohledu často úsměvných. Karty postav jsou navíc rozdané tak pozoruhodně, že on jediný strhává sympatie na svou stranu, všichni kolem něj jsou bezvýrazní až protivní. Navíc, i když artikuluje rádoby ledabyle, jemu jedinému je celou dobu dobře rozumět. Z pár docela povedených hlášek jsou nejlepší ty s nechtěně humorným vyzněním (Václav Mareš v roli ředitele: "Tady není dostihová dráha! Zpátky a ukážete mi, jak se odchází z učiliště.")
Frolíček
(34158 )uživatel hodnotil: 5/10
Na konci se snímek změnil ve zbytečnou moralitu a i když jsem celkem hlavnímu hrdinovi držela palce a zůstal svůj, na konci mě znechutil. Doporučuji vidět scénu v hospodě s mistrem, osmnáctiletý Čtvrtníček stojí za to. Langmajer byl v šestnácti strašný hubeňour a Vávrová se rozhodně neměla za co stydět a tlustá nebyla vůbec.
martin.stusak.9
(30507 )uživatel hodnotil: 8/10
Obyčejný příběh o soužití mládeže v době socialismu. První filmová role Jiřího Langmajera, kterému sekundovala Dana Vávrová. Zajímavé téma o rozdílu mezi obyčejnými lidmi a lidmi z vyšší společnosti, což je na svou dobu neobvyklé. Snímek příjemně ubíhá, nesnaží se moc moralizovat a ukazuje věci takové jaké jsou. I kritika té doby je výrazná a reálná. Problémy zednického učně procházející pubertou jsou skutečně ze života. Problémy ve škole, zamilovanost k děvčeti, což se nelíbí jejím rodičům, melouchy aby si vydělal nějakou tu korunu. Obyčejný kluk, který hledá své místo v životě. Jedná se o pozapomenutý film a je to ohromná škoda. Není na něm vůbec nic špatného.
PORTER
(14341 )uživatel hodnotil: 5/10
Mladý J.Langmajer jako učeň na zedníka který chodí na fušky a zakouká se do místní holky.Průměrná romantická podívaná ze života rodičů a zamilovaných dětí.