Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
Frolíček
(34159 )uživatel hodnotil: 7/10
Třetí Narnie se mi také líbila více než díl první, celkově kdybych měla udělat pořadí, tak by to bylo 2,3,1. Ale přeci jen jsem nebyla tak spokojená jako u dvojky. Postrádala jsem Zuzanu a Petra, nedokázala to dorovnat postava nesympatického bratrance, který na konci příběhu prohlédne, nezachránil to ani Reepicheep, který dostal dost prostoru a obstarával veškerý humor. Celé to ve mě vytvořilo pokus o jakousi roadmovie, do které každý něco přidal, až toho bylo moc. Především moc postav, což bylo dost na škodu. Také, kdo neviděl předchozí dva díly, nemůže pořádně pochopit, Edmundův boj s Ledovou královnou, protože v tomto díle žádné vysvětlování neexistuje a samotný konflikt je dost ošizen. Celkově si Narnie drží vysokou úroveň, ale tvůrci by si měli uvědomit, že méně je někdy více.
MARi0
(30720 )uživatel hodnotil: 5/10
Na úvod dobrovolně bez mučení přiznávám, že předešlá dva díly jsem neviděl ani nečetl, ale byl jsem natolik zvědavý na ten humbuk kolem The Chronicels of Narnia, že jsem se musel aspoň na jeden z letopisů podívat. Ne že by to byl úplně můj šálek kávy, ale nepřišlo mi to jako úplně nejhorší. Takový mix mezi "Pánem prstenů", "Harrym Potterem" a "Nekonečným příběhem", plavení na lodi a boj s nestvůry mi zase připomněl "Piráty z Karibiku" a "Oddysea", který se také plavil od ostrovu k ostrovu a všude viděl pozoruhodné věci. Ta překombinovanost tomu ale nakonec nejvíce škodí, tvůrci se snažili do hodiny a půl vtěsnat co nejvíce a nakonec je z toho takový mišmaš. Navíc ani jednotlivé postavy nedostávají moc prostoru, a tak například, když hlavní hrdinka přichází v pokušení, odehraje se vše v jedné krátké scéně - a já čekal, že se to bude táhnout minimálně celým filmem. Na druhou stranu, dětem se to nejspíš líbí, aspoň to na ně není moc složité, takže i já budu trošičku mírnější a možná si i předchozí díly pustím...
M.A.G.
(19163 )uživatel hodnotil: 7/10
Z celé série asi nejslabší díl. Fanoušci této série jistě vědí proč, takže je zbytečné to tady dál rozebírat.A ten kdo to ještě neviděl, tak si po zhlédnutí udělá obrázek sám. Ovšem jedna věc je pořád stejná - ten soundtrack je nádherný.
prvosenka
(11504 )uživatel hodnotil: 8/10
LETOPISY NARNIE PLAVBA JITŘNÍHO POUTNÍKA Do třetice všeho dobrého, zatím poslední díl (knižní předloha jich má sedm) se odehrává převážně na moři. Starší děti již dospěly a tak se do Narnie tentokrát dostal jen Edmund a Lucka a jejich bratranec Eustace. Všichni pomáhají princi Kaspianovi najít meče sedmi lordů. Tento film se mi líbil, zase v něm sice nebyla nouze o bitky a souboje, ale možná je to i tím, že je prostě nejnovější, tak je ještě „neokoukaný“. Je pravda, že knižní předloha je určitě mnohem lepší, než kterýkoliv z filmů o Narnii, ale dnešní děti tolik nečtou, tak jsem ráda i za ně, že se pomocí filmového příběhu měly možnost s tímto dílem seznámit. Tyto filmy jsou pro starší děti, jsou tzv. rodinné a tak je potřeba se na ně dívat. Patří k tomu lepšímu co současný trh pro starší děti nabízí.