Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
Pitryx
(151616 )uživatel hodnotil: 6/10
Klasická věcička k nedělnímu dopoledni. Klasická věcička k nedělnímu dopoledni. Klasická věcička k nedělnímu dopoledni. Klasická věcička k nedělnímu dopoledni.
Hortensie
(43738 )uživatel hodnotil: 6/10
Ona je to celkem slabá pohádka. Ondřej Havelka se do role prince moc nehodil, také Dáša Veškrnová byla již po třicítce a už tolik se na mladinkou Madlenku nehodila. Pohádky si však cením v jedné věci - hraje zde Markéta Fišerová, krásná herečka, která po prodělané nemoci je od svých 26ti let upoutaná na invalidní vozík. Její přítomnost a krásná tvář dojímá. Z ostatních rolí snad vyzdvihněme alespoň vždy přirozeného Petra Nárožného.
Krikri
(8112 )uživatel hodnotil: 4/10
Pohádka by to nebyla špatná, ale má jednu velkou chybu - Veškrnovou v kladné roli skromné holky z podhradí. Zvlášť když zpívá "Já jsem děvče chudé, z bot mi čouhá sláma, šat mám z látky hrubé, nejsem žádná dáma. A já budu princi hodnou, milou ženou...", tak mi to v paralele s jejím pozdějším reálným životem přijde jako hodně špatný černý humor. U mnoha filmů se snažím neubírat na hodnocení kvůli averzi vůči této hérečce (např. v Holce na zabití mi nijak zvlášť nevadila), ale tady mi to prostě nějak nejde ji přetrpět. Režisérka měla prohodit role, Veškrnové přiřadit roli té první princezny Hortenzie, Madlenku Konvalinkové a hned by to celé vypadalo jinak, daleko líp a ne tak provokativně. Ale kdo to tenkrát mohl tušit...
curil
(285643 )uživatel hodnotil: 8/10
Příběh a scénář
Zvuk a hudba
Režie
Výprava a kostýmy
Herecké výkony
Specální efekty
Kamera a vizuální styl
Poselství a témata
Střih