Film
Král Škorpión: Vzestup Říše
Další název: The Scorpion King 2: Rise of a Warrior
Žánr: akční, dobrodružný, fantasy, sci-fi, evropská tvorba
Země/rok: Spolková republika Německo, Spojené státy americké, Jihoafrická republika/2008
Délka: 109 minut
Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
klasifikátor
(478030 )uživatel hodnotil: 3/10
Ani původní film nebyl žádná nezapomenutelná pecka, ale pořád to byl solidní standard a docela dobře se na to koukalo. Tohle je však bohužel úplně jiná píseň. Nejenom, že to, jako většina filmových pokračování, jasně pokulhává za původním projektem, ale navíc mi to přišlo úplně nedospělé. Chápu, že určitě nejsem pro podobné filmy cílovka, ale pořád si myslím, že spolehlivé dokážu odlišit dobrý biják od špatného a tenhle podle mého názoru špatný je!
SvoKar
(227646 )uživatel hodnotil: 2/10
Film se pohybuje v opačné oblasti kvalitativního spektra než jeho následující předchůdce - to je formulace, co? Prostě krom pár nepřetrikovaných soubojů je to naprosto stupidní žvást, plný zvratů a efektů posouvajících ho do říše fantasy, zatímco předchozí (jednou též okomentuji) se dá s určitou nadsázkou považovat "jen" za historický. Hezká představitelka Layly a humor ohledně Číňana jsou jen malinkým oživením naprosté hovadiny. V mých očích snad největší kvalitativní rozdíl mezi 1. a 2. dílem nějaké řady; jinde jsem to nezažil. To jsem zvědav na 3...
M.A.G.
(19163 )uživatel hodnotil: 4/10
Je to dobrodrůžo spíše pro mladší ročníky, už i podle toho hereckého obsazení je to vidět. Přesto musím pochválit dobré efekty a kulisy. Pro mně je to film, na který jsem rychle zapoměl.
volam.sa.pistik
(11271 )uživatel hodnotil: 2/10
Pokračovanie, ktoré nemalo nič spoločné s predchodcom, iba to, že to boli jeho prvé roky, ale ostatné osadenstvo nikde. Primitívne déčko s odpudzujúcim hlavným hrdinom, ktorý by sa hodil skôr ako eunuch niektorej z kráľovien, či miláčik nejakého gréckeho aristokrata. Na digitálneho škorpióna asi neostali doláre, tak použili neviditeľného. Očividne sa producenti ešte chceli priživiť na predchodcovi a vytrieskať z toho nejakú tu stovku na whisky, ale vyšiel totálny odpad s tými najhoršími klišé, čo sa dali zozbierať. Inu, remake mladého Herkulesa. Bod ale musím pridať za pekučkú Laylu a jej luxusný boj s Astarte okorenený geniálnými hláškami ("to vie každá žena, stačí sa vyprsiť a našpuliť pery" ...luxus)