Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
řepešínský
(34390 )uživatel hodnotil: 4/10
závěrečný film ze sovětské série snímků Dobrodružství Sherlocka Holmese a doktora Watsona, tentokráte s podtitulem 2o. století začíná, těží ze solidně nastartovaného vlaku, ale k velké škodě úspěchu některých předchozích filmů nedosáhnul. Dobrodružství Sherlocka Holmese a doktora Watsona - 2o. století začíná tak lze zařadit mezi nejslabší filmy ze střední kinematografické třídy a jeho návštěvu by si neměli nechat ujít všichni příznivci nejslavnějšího detektiva nebo ti, kteří se zabývají a specializují na zfilmovaná literární díla.
Chrustyn
(9085 )uživatel hodnotil: 6/10
Sice jsem neviděl všechny díly této ruské série ale i tak si myslím, že je tento nejslabší. Už zde není taková povedená atmosféra a případ, který Sherlock tentokrát řeší není tak zajímavý.
superfilmar
(7784 )uživatel hodnotil: 7/10
Velmi příjemné zakončení skvělého ruského cyklu o nejsalvnějším anglickém detektivovi, se kvalitou nijak neliší od předchozích částí. Já jsem se u něj poměrně slušně bavil a i když přibylo pár slabších míst, na mém hodnocení to nijak neubralo. Jelikož závěrečná Holmesova povídka byla už spíše průměrná, dost jsem se obával jejího převedení na plátno. Potěšilo mě, že tvůrci na to šli trochu jinak a v první části příběhu zfilmovali povedenou Druhou skvrnu, která je ovšem lepší v Brettově podání. Druhá část je už převážně adaptací Poslední poklony a ta adaptace překonala nejen již zmíněnou povídku, ale i první část filmu. Vtip opět nechyběl, příběh byl obohacen o pár vynálezů... Sherlock se prostě rozloučil ve velkém stylu a já jsem s ním spokojen. 80 %.
hvezdyn
(30980 )uživatel hodnotil: 6/10