Přeskočit na obsah
Hlavní náhledový obrázek

Film

Noc úplňku

Další název: Jungcheon

Hodnocení

Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".

Avatar

curil

(282797 )
0

uživatel hodnotil: 3/10

Mně připadají tyhle filmy na jedno brdo. Všichni ti létající Čestmírové se šikmejma očima jsou při svém boji trapní. Někdy jsou triky povedenější, jindy to hraničí s naivitou. Navíc se téměř v každém podobném příběhu vyskytuje asijská kráska, která v mnoha případech zastiňuje mužské bojovníky. Je to bída.

Avatar

martin.stusak.9

(30385 )
0

uživatel hodnotil: 8/10

Vizuálně působivá pohádkově-romantická fantasy plná legend, mýtů, špetky filozofie a hlavně dobrodružství. Příběh je poměrně jednoduchý, místy možná trochu zbytečně natahovaný, ale co se týče barevně sladěných kostýmů a prostředí, ať už interiérů, nebo exteriérů, jde o skutečnou vizuální pastvu pro oči. Také romantické scény působí krásně pohádkově. Volně plynou a možná i emocionálně dojímají. Ale to mohou ocenit jen romanticky založení diváci. Akční scény jsou také poměrně bohaté, jen jsou kvůli asijskému střihu pro Evropana neúměrně, jakoby trhaně, sestříhané. Zkrátka tomu chybí ta správná evropská plynulost. Asijský styl jejich fantasy filmů je pro nás stále obtížným zbožím, i když na druhou stránku, tento jihokorejský film na tom není zase až tak špatně. Obzvlášť z hlediska estetiky a lehké zábavy má čím zaujmout.

Avatar

Hugin

(20053 )
0

uživatel hodnotil: 7/10

Pohádkový příběh velké lásky a o věčném souboji dobra proti zlu odehrávající se v mezinebí okořeněný souboji. I když jsou některé bojové scény naivní, poslední souboj mezi hlavním hrdinou a armádou démonů je zvláště vyvedený. Vhodné jak pro milovníky pohádek a romantiky ta i pro příznivce bojového umění.

Avatar

Chrustyn

(9085 )
0

uživatel hodnotil: 3/10

Fantasmagorická blbost o lásce plná špatných triků a trapných bojových umění. To bych asi na pravou míru uvedl to co o flmu napsal distributor. Nemám nic proti korejské kinematografii ani proti fantasy snímkům ale už dlouho jsem se u filmu takhle nenudil nebo nevěřícně kroutil hlavou. Nemá cenu bavit se o nějaké logice v příběhu o to většinou v těchto snímcích nejde a kdybych to zkoumal zde tak bych film asi rovnou poslal do odpadu. Ale těšil jsem se na fantasy podívanou se slušnými bojovými scénami. Ale ani to se mi nedostalo. Soubojů je zde pár a navíc nestojí za nic. Jsou špatně natočené a jsou už tak přepísklé, že se nedají brát ani s nadsázkou. A o hercích se asi ani nebudu vyjadřovat. Pro tenhle film jsou i ty 3 body moc ale jelikož už jsem viděl spoustu horších filmů tak je zde s odřenýma ušima nechám.