Film
Inkvizitor
Další název: The Mechanik
Žánr: akční, drama, thriller, evropská tvorba
Země/rok: Spolková republika Německo, Spojené státy americké/2005
Délka: 94 minut
Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
SvoKar
(227646 )uživatel hodnotil: 5/10
Na filmu je samozřejmě znát nízký rozpočet; dost mi vadily podivné barvy; ale na Dolphovy většinou až C-čkové produkce to je ještě slušný film. Ze začátku mi vadil dabing (J. Šťastný), ale časem se to poddalo, a vzdor občasnému nezbytnému zrychlování ho považuji za jeden z jeho lepších počinů.
martin.stusak.9
(30363 )uživatel hodnotil: 6/10
Druhý režijní počin Dolpha Lundgrena a první, ke kterému si napsal i scénář. A opět si střihl roli Rusa. Originální název je v českém překladu ´Mechanik´ a jedná se o pracovní profesi, jako obvykle, bývalého agenta, tentokrát ruského, Nicka Cherenkova, který se přestěhoval do Ameriky za klidem po smrti své ženy a syna vlivem války gangů. Jenomže, jak už to v životě bývá, se tam vrazi objeví také a Nick se rozhodne se vydat na cestu pomsty. Námět hojně používaný převážně od přelomu osmdesátých a devadesátých let. A protože se opět jedná v Lundgrenově filmografii o nízkorozpočtový videofilm, nelze od toho očekávat něco výjimečného či extra. Dolph se však i přes malé rozpočtové možnosti snažil něco vytvořit. Prý dokonce použil stylistické rysy dle Tonnyho Scota, ale to už musí posoudit divák sám za sebe. Tady jde po načrtnutí problému a důvodu msty jen o akci, kterých je skutečně více než dost, avšak, bohužel, nijak zvlášť nenadchnou. Dolph v takové roli není poprvé a tak víme, co od něj očekávat. Nejen jako herec v hlavní roli, ale i jako režisér udělal kus filmařské práce. Skutečně škoda toho malého rozpočtu. Snímek nijak zvlášť nenadchne, ale v rámci pouhého videofilmu coby akční popcornový film jen tak na odreagování ve své průměrnosti nezaškodí.
Hugin
(20053 )uživatel hodnotil: 2/10
Pokud si tvůrci mysleli, že samotným zpomalením záběrů docílí nějakého uměleckého dojmu, tak se šeredně spletli. Záběry z Petrohradu jsou jako z turistického prospektu A Lundgren, on asi, chudák, z těch anabolik a steroidů má problémy s pohybem, chodil jak na protézách, a jakej to býval panečku sekáč. Abych jenom nekritizoval, asi pětisekundový záběr na spadené listí, zvířené koly projíždějícího auta byl vskutku zdařilý.
PORTER
(14194 )uživatel hodnotil: 2/10
Hodně slabá akční podívaná ,D.Lundgren opět v akci s Ruskými protějšky v podobě mafie kteří mu vyvraždí rodinu a on se s vrahy po letech setká a chystá se pomstít.Scéna přestelky když se setkají ve vesnici a začnou se střílet je jak zkopírovaná z westernů.Slabý jak v režii,v akcích tak v efektech.