Film
Warholka
Další název: Factory Girl
Žánr: drama, historický, životopisný
Země/rok: Spojené státy americké/2006
Délka: 90 minut
Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
mat.ilda
(7652 )uživatel hodnotil: 4/10
Otázkou je, zda právě krátký život Edie Sedgwickové stál za natočení. Přesto, že v něm má hrát prim Andyho múza i sám pochybný umělec, zdá se být spíše výsekovou koláží frenetické doby a druhu společnosti v ní. Výsledkem je vystřihovánka z bulvárních plátků různé kvality, chaoticky poházená po podlaze, hned vedle drahých kožichů, prázdných lahví od whisky a zaškrcovadla... a tak jediným důvodem, proč vůbec snímek vidět, zůstává ten, proč jsem ho vlastně chtěla vidět - Sienna Miller, která se narodila se čtyřicetiletým zpožděním.
collen
(6136 )uživatel hodnotil: 8/10
Vůbec nejsem fanynka Andy Warhola, přesto musím tento snímek hodnotit poměrně vysoko. Naprosto sugestivní a skvělé herecké výkony Sienny Miller a Guy Pearce dodaly tomuto artovému filmu tu správnou kvalitu.
Pardal
(4559 )uživatel hodnotil: 4/10
Velice pokažený potenciál (už jen ten debilní český název), film mě připadal spíš jako nějakej videoklip než regulérní příběh ženy která prožila strmý vzestup a ještě prudší pád... Ve filmu byly pouze obrazy jakésy slečninky z lepší společnosti (jediný plus filmu bylo že ji ztrvárnila opravdu kočička) ale její propad drogám a lečení závislosti jen tak proběhne ve 20-ti minutách a hlavně moc toho neukáže, a informace o její smrti předávkování proběhne pouze strohou větou na konci, přitom táková věc se dá přeci krásně rozvést do strhujícího závěru...
kali.4
(4096 )uživatel hodnotil: 6/10
Film bez řádného konceptu, bez řádného děje, bez řádné výpovědní hodnoty. O Andym Warholovi nevím skoro nic, můj pohled na něho je silně zkreslený a ani teď, po zhlédnutí filmu, na tom nejsem lépe. Co jsem se tedy dozvěděl nového: „Andy Warhol byl slaboch a úchyl, Edie Sedgwick byla další z nešťastných holek, která si myslela, že nalezla smysl života, a jediný způsob, jak se v 60.letech odlišit od většiny společnosti, byl totálně se sjet, kdekoli a s kýmkoli, neboť je známo, že v nejžalostnějším fyzickém i psychickém stavu tvoří člověk ta nejskvělejší díla.“ Film je v zásadě jen sledem stylizovaných obrazů, kterým dodává kouzlo pouze výborná Sienna Miller. Ona je zkrátka přírodní živel a skvěle se na ni ve filmech dívá.