Film
Deathstalker III - Nájezdníci z pekla
Další název: Deathstalker and the Warriors from Hell
Žánr: akční, dobrodružný, fantasy
Země/rok: Mexiko, Spojené státy americké/1988
Délka: 86 minut
Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
martin.stusak.9
(30529 )uživatel hodnotil: 2/10
Třetí volné pokračování se sice tváří jako návrat do světa „meče a magie“, ale ve skutečnosti jde o mdlý dozvuk dávno vyhaslé série. Zatímco první díl se stal kultem díky své syrové brutalitě a druhý si získal respekt ironickým odstupem a schopností dělat si z vlastního patosu legraci, třetí film už jen bezmocně přešlapuje na místě. Chybí mu jak nadhled, tak odvaha k nadhodnocené kýčovitosti. Tvůrci se tváří, že to myslí smrtelně vážně, ale při rozpočtu, který by sotva stačil na jeden průměrný televizní seriál, působí jejich ambice spíš jako nechtěná parodie. Kulisy jsou papundeklové, kostýmy recyklované, efekty připomínají studentský projekt z devadesátých let. Bojové scény jsou bez energie, bez rytmu, bez nápadu. A střih je natolik chaotický, že člověk ztrácí přehled, kdo vlastně s kým bojuje. Scénář se topí v prázdnotě a dialogy v kamenných chodbách zní, jako by je někdo psal během čekání na výplatu. Smutná epitafní tečka za kdysi hrdým fantasy žánrem.
AGAMEMNON
(6404 )uživatel hodnotil: 6/10
Opět jiný představitel udatného hrdiny a jiný režisér. Toto pokračování průměrné jedničky a skvělé dvojky je někde uprostřed. Nebere se vážně tak jako první díl, ale to není taková bžunda jako dvojka. Hudba je slušná (v úvodních titulcích zní Sador, vládce vesmíru od Hornera), herci pochopili, že nehrají drámo a hlavní představitel umí šermovat(narozdíl od hlavního padoucha). Samozřejmě toto hodnocení je pro lidi, kteří vědí na co se dívají.
zombie154
(5758 )uživatel hodnotil: 5/10
Zajímavější děj než předchozí díly ale dvojka je zábavnější (i když má nižší úroveň než toto).
RwlBem
(6595 )uživatel hodnotil: 5/10