Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
martin.stusak.9
(30418 )uživatel hodnotil: 8/10
Fenomenální akční nářez, který vzdává hold nejen klasickým válečným filmům o U. S. Army Rangers, ale i celé éře osmdesátkových hrdinů. Režisér a scenárista Patrick Hughes do jednoho výbušného balíku smíchal vše, co dělá akční žánr tak přitažlivým. Testosteronem nabitého hrdinu, masivní exploze a nepřátelského robota, který by ohledně námětu klidně mohl konkurovat Predátorovi i Transformerům zároveň. Design robota si zaslouží zvláštní pozornost. Jeho klasický vzhled evokuje nostalgii například ke snímku „Robocop 2“ (1989), avšak zároveň, ale připomíná atmosféru legendární stealth hry „Metal Gear“, vydané už v roce 1987. Dějová linie je tak tedy přímočará až spartánská. Sází výhradně na akci, která se žene vpřed bez jediné pauzy na oddech. Postavy tu slouží především jako katalyzátory výbuchů než nositelé emocí. A je to škoda zejména pro Alana Ritchsona, jehož fyzická přirozenost a kamenný výraz by si zasloužily více prostoru ve vyniknutí charakteru. Scénář mu však nedává šanci, protože prioritou je jediná věc. Adrenalin. A právě z tohoto hlediska si tvůrci dali záležet na vizuálních efektech, které jsou sice přepálené, ale právě v tom tkví jejich kouzlo. Film se tak stává dalším zářezem do galerie „macho kinematografie“. Hlučné, přepjaté, ale nepopiratelně zábavné. Je to pocta době, kdy se hrdinové nemazali s pravidly a kulky létaly rychleji než dialogy.
FLA
(29639 )uživatel hodnotil: 6/10
Velké, silné monstrum odněkud z neznáma a skupina Rangerů, kteří mají poslední výcvik před přijmutím k Rangers. Dlouho jsem podobný snímek neviděl, takže jsem to v celku vzal. Ano je to naivní, občas né reálné, ale to se dá brát. Hezké lokace a příroda, přehledná kamera a střih a slušná výprava i monstrum, za mně - 65%.
PORTER
(14216 )uživatel hodnotil: 8/10
Docela se to povedlo,nestačil jsem se ani na chvíli nudit jedna akční scéna za druhou ,monstrum jim nedá vydechnout ani vojáci nebyli žádný padavky takže nebylo tan vidět tolik digitálu ale působilo to spíš ze skutečného prostředí,monstrum nebylo nijak přehnaný,lepší průměr.
georginaa
(11330 )uživatel hodnotil: 9/10
Opět skvělé akční scifi, vypadá to , že možná i bude pokračování, to bych si přála