Přeskočit na obsah
Hlavní náhledový obrázek

Film

O-bi, O-ba. Zánik civilizace

Další název: O-bi, O-ba. Koniec cywilizacji

Hodnocení

Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".

Avatar

Pitryx

(151616 )
0

uživatel hodnotil: 4/10

Myšlenka jakž takž, vizuálně však velmi slabé, tak na nulu. Přesto má snímek něco do sebe, celkem jsem tomu i věřil. Až na ten konec. Tím to u mne pokazili všechno.

Avatar

whack

(5522 )
0

uživatel hodnotil: 10/10

Aj keď rád hľadám vo filmoch symboliku a skryté posolstvá, v tomto ponurom snímku nevidím žiadne náznaky nejakej alegórie k totalitným režimom. Je tu zmienka o Arche, ktorá zabŕda do náboženstva, v podstate že tieto mýty si vymýšľali úbohí ľudia, ktorí boli úplne na dne a preto si zamieňali realitu za rozprávky o zázrakoch a spáse. Hlavnou pointou príbehu je trpké vykreslenie možných následkov nášho atómového veku, kde, napríklad, každá z 435 jadrových elektrární ročne vyprodukuje 500 ton rádioaktívneho odpadu... Mizéria, šialenstvo a čakanie na smrť, docela depresívny film. Nečakajte happy end.

Avatar

curil

(285513 )
0

uživatel hodnotil: 9/10

Avatar

Frolíček

(34159 )
0

uživatel hodnotil: 5/10