Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
curil
(285643 )uživatel hodnotil: 6/10
Film hodnotím jako nadprůměrný, ale ve srovnání s jiným filmem Johna Forda s podobnou tématikou, a to "Hrozny hněvu", poněkud pokulhává. Vadím mi ta míra sentaminality, řekl bych až přeslazenosti. Jinak dobře vystižené prostředí hornické vesničky a vynikající herecké výkony.
salute
(18 )uživatel hodnotil: 5/10
Kdo chce studovat, jaké situace vyvolávají u diváků slzy, tak tady najde hodně materiálu.Vše podbarvené jímavou hudbou. Hornické rodiny to neměly v 19. století snadné. Nicméně ve filmu je zobrazena i lidská hloupost, která se odvolává na morálku. Film má výborně natočené záběry vesnice, hornického podzemí a skvělého dětského herce.
Erkul
(122554 )uživatel hodnotil: 8/10
clara.bow
(92948 )uživatel hodnotil: 8/10