Přeskočit na obsah
Hlavní náhledový obrázek

Film

Námořníci bez lodí

Další název: Námořníci bez lodí

  • Žánr: dokument

  • Země/rok: Česká republika/2013

  • Délka: 52 minut

Hodnocení

Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".

Avatar

jmenuji.se.libor

(16805 )
0

uživatel hodnotil: 9/10

Dokumentární film o naší Namořní plavbě,o lodích,které pod vlajkou Československa brázdily světová moře. Velice cenné jsou osobní svědectví námořníků, kteří leckdy se slzami v očích hovoří o prodeji lodí, které byly jejich druhým domovem. Pak přišla v r 1992 privatizace a Viktor Kožený naše loďstvo koupil a pak postupně pod cenou rozprodal načež po čase uprchl na Bahamy. O faktu prodeje lodí pod cenou, o Viktoru Koženém i o tom, že ze dne na den museli naši námořníci své lodě opustit několikrát hovoří samotní námořníci v tomhle povedeném dokumentárním filmu. Námořníci mimo jiné ve filmu nazvali rozprodání flotily zlodějnou a k Koženého zločincem a podvodníkem, pod což se i já podepisuji. Ve filmu jsou i ukázky z amatérských filmů pocházejících ze soukromých archivů námořníků, ve kterých jsou zachyceny jejich plavby po světových mořích. Hudba Bolero od skladatele Maurice Ravela dobře podkresluje děj filmu. Film doporučuji ke zhlédnutí. / dopisuji 3.6.19 po přečtění "komentáře" jakéhos dusinky který tento film Námořníci bez lodí ani neviděl ani si nepřečetl popisek k filmu a neví o čem film je (tento uživatel za celou dobu cca roku své přítomnosti na FDb "okomentoval" pourážel ostatní uživatele u 3 filmů aniž by hodnotil děj filmu a ohodnotil snad jeden film, tetno uživatel ve svém "komentáři" k filmu Námořníci beu lodí si hraje na jakéhos novodobého "kádrováka" nechodí na FDb aby komentoval filmy a hodnotil je body, ale aby urážel ostatní uživatele FDb, kteří se na filmy koukají a hodnotí je body a píší o nich komentáře, uživatel dusinka který za celou dobu co je na FDb(dle návštěvy na jeho uživatelském profilu na fdb), nenapsal jediný slušný komentář, ale zato v komentářích kádruje napadá ostatní uživatel FDb. za jejich komentáře k filmům, které oni viděli a podle svého ohodnotili body a napsali k nim věcný komentář. Takový "uživatel" tyou dusinka21 je filmové databázy Fdb.cz k ničemu neboť zde nehodnotí a nekomentuje filmy, ale jen napadá ostatní uživatele FDb.cz. Proto by měl být zablokován a neměl by mu být umožněn přístup na FDb.cz

Avatar

volam.sa.pistik

(11271 )
0

uživatel hodnotil: 8/10

Ravelovo Boleru tu nesmierne pasuje. Zaujímavý dokument, som ani nevedel, že Československo malo takú veľkú (na pomery suchozemskej krajiny) flotilu. Tie výnosy boli úctyhodné a zážitky námorníkov taktiež. Snímok je o tom, že autor vyhľadal bývalých námorníkov a vyspovedal ich a oni pospomínali. Do toho nejaké fotky, videa a čo to z dnešného súkromného života, resp. ako bývajú (na spôsob kajuty) dnes. Samozrejme, prišla divoká privatizácia, spomínajú na to so smútkom, lode získal mr. Kožený a ten ich nakoniec rozpredal. Smutné. Ale dokument celkom pekučký

Avatar

Kycky

(3826 )
0

uživatel hodnotil: 8/10