Film
Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí
Další název: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
Žánr: akční, dobrodružný, fantasy, sci-fi
Země/rok: Spojené státy americké/2015
Délka: 136 minut
Hodnocení
Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".
efCZa
(49303 )uživatel hodnotil: 8/10
Zcela realisticky řečeno se jedná o super velkofilm, kde všechno tak nějak sedí a funguje. Problém vidím v tom, že podle mě to samostatně v podstatě nedává smysl, bez jakékoliv znalosti dalších dílů by to bylo plytké...a abych tak řekla, trochu mi tam chybělo, aby se něco stalo. Bylo to jako jít na návštěvu k babičce, kterou jste dlouho neviděli..všechno je milé, známé, stejné.. ale já bych třeba ráda i nějakou šťavnatou novinku (třeba příště)... Na druhou stranu má film po celou dobu dost dobré tempo, nejsou tam žádné hrouné seky a kupodivu je několikrát skvěle vtipný. Výborná je hudba, akční scény a vlastně i herecké výkony. Jedinou "výtkou" tedy vlastně zůstává děj, neboť za celý film se vlastně nic moc nedozvíme.. kdyby neexistovaly ostatní díly, toto samostatně by nemohlo obstát... beru to tak, že jsme teď připraveni na to, co za 2 roky přijde... a já jsem velmi zvědavá!
Frolíček
(34158 )uživatel hodnotil: 7/10
Klasika se má nechat spát a diváci mají odejít do "věčných lovišť" s tím, že svět byl zachráněn, princezna našla svého kovboje a rytíř bude dál hájit klid a mír. Jenže ona dorostla další generace a peníze především, tak se restartuje dozadu a dopředu a historie a generační problémy se opakují. Síla je pěkná mrcha a zničila už nejednu rodinu a nejednu planetu, protože hranice mezi dobrem a zlem je velmi úzká. Nejmenovat se to Hvězdné války, tak bych ocenila technické detaily, lokace, svižnost, množství zajímavých postaviček, dokonce i hlavní hrdinku a svižnost pilotních akcí, jenže takhle je mi princezny Lei a Hana Sola spíš líto a čekám kdy Rey bude ztracené dvojče....ale dobře, z nostalgie a ze zvědavosti kouknu na další díly.
hvezdyn
(30980 )uživatel hodnotil: 4/10
Na jednu stranu to nebylo špatné, ale na druhou stranu nemohu napsat, že dobré. Tenhle film je show na velké plátno. A právě, že jen show. Na jednu stranu se toho odehraje hodně, na druhou stranu film nemá příbě. A to mi chybělo Objeví se tu hned několik postav, ale vlbec je nepoznáme. Nic se o nich nedovíme. Toto pokračování Star Wars je už sedmkrát převařovaná ta saá kaše. Fyzikální zákony vůbec neexistují, Mezi planetami ve vesmíru se jezdí(létá) stejně rychle jako mezi Brnem a Mikulovem. Své fanoušky snímek bude mít a patrně bude trhat rekordy, nicméně, není to dobrý film.
MARi0
(30720 )uživatel hodnotil: 8/10
Je prosince, rok 2015 a já akorát přistávám v Tel Avivu, pusu dole jak jsem ze všeho vyplesklý. Měl bych se jít vykoupat do moře, projít si toto moderní město nebo ochutnat nějakou místní specialitu. Ale ne, dnes je premiéra nových Star Warsek, vše musí jít stranou, najít nejbližší kino a podívat se na to, jak se Abramsovi podařilo (či naopak nepodařilo) začít již třetí trilogii tohoto kultovního tématu. Už jen to, že se v hlavních rolích objeví Harrison Ford jako Han Solo a Carrie Fisher představující princeznu Leiu, to beru jako velká pozitiva. Přichází nový zloun, věrně kopírující Darth Vadera, vlastně se zde objevuje i kopie Hvězdy Smrti, a spousty dalších recyklátů. Do hlavní role byla vybrána sexy Daisy Ridley, která mě ale nějak moc neuchvátila, a myslím si, že kromě krásy nemá až tak moc nabídnout. Každopádně to celé začíná asi o něco málo lépe, než druhá trilogie (díly jedna až tři) a já jako věrný fanoušek už prostě budu muset chodit na všechny díly, a to až do smrti smrťoucí...