Přeskočit na obsah
Hlavní náhledový obrázek

Film

Jack Reacher: Nevracej se

Další název: Jack Reacher: Never Go Back

Hodnocení

Pozor, některá hodnocení mohou obsahovat spoilery a dle pravidel komunity jsou označena "!!".

Avatar

curil

(285331 )
0

uživatel hodnotil: 7/10

Shodou okolností jsem minulý týden dočetl knihu Lee Childa a nelze srovnávat nesrovnatelné. Film sleduje hlavní linii příběhu, ale s jednotlivými epizodami nakládá volně. A to hodně. I tak jsem byl spokojený, film nepostrádal napětí a trochu humoru. Postava údajné dcery Sam se v knize objevuje až téměř v závěru děje, tady je třetí hlavní postavou od počátku. Nic proti tomu, film musí odsýpat a autoři si scénář přizpůsobí tak, aby byl děj pro diváka co nejpřitažlivější. S čím se ale nemohu srovnat je Reacher ve filmu ztělesňovaný Tomem Cruisem (160 cm). Reacher je v knize svalnatý atlet vysoký 190 cm, kterému pro vyřízení protivníků stačí jeden dva údery. To je jeden z hlavních rysů Childových knih. Zatím mám přečteno osm románů, do konce roku plánuju dočíst zbytek.

Avatar

Frolíček

(34159 )
0

uživatel hodnotil: 6/10

Agent Ethan Hawke bez své partičky a technických udělávek. Také s méně vtípky, ale zato s Cobie, která v rámci emancipace kopala do chlápků rázně a Tomíka nepustila k volantu. Tedy zaměnitelné s MI jakoukoli, nicméně v rámci žánru koukatelné.

Avatar

FLA

(29673 )
0

uživatel hodnotil: 6/10

Tak pokračování Jacka Reachera nic zvláštního nepřineslo. Edward Zwick umí dělat lepší filmy a mohl se lépe ukázat. Zápletka, zpracování, akce vše tuctové. Ano je to barevné, technická stránka ujde, ale více akce a krve by neškodilo. Nakonec když ještě nad snímkem budem hodně přemýšlet, tak řada situací a momentů není moc reálná, ale na zaplácnutí cca 2 hodin, to ujde. Zkrátka lehounce nadprůměrný akční / thriller, který za pár hodin zapomenete.

Avatar

PROCESOR

(25987 )
0

uživatel hodnotil: 6/10

Řekl bych, že si proti jedničce trochu pohoršil. Tom je stále ve formě a bitky sou dobrý. Akorát nevím, proč tam furt tak zběsile běhaj. Dát do akčního filmu trochu té lidskosti v podobě, zda je či není otec se jeví, jako dobrá záminka pro děj-je snadno vydíratelný, ale snímku to nepomáhá. Ztrácí tempo a je předvídatelný děj. Jo a ještě si musím postěžovat, chyběl mi tam sex mezi ex-majorem a majorkou. Má hezkou vysportovanou postavičku a bylo by se na co dívat (majorka).