NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Speciál: Sedmero krkavců na výstavě

Vydáno dne 01.06.2015 (7645 přečtení)
... a nejen oni, interaktivní filmová výstava nabízí mnohem více.
Od 6. června mají filmoví fanoušci jedinečnou příležitost navštívit tematickou výstavu, a to přímo v barrandovských ateliérech. Tam se v prostoru nazvaném Filmpoint právě otevírá expozice, která mapuje minulost i současnost studia skrze vybrané projekty.
 
 
 
 
Hlavní část výstavy představuje novou pohádku Alice Nellis Sedmero krkavců. Diváci si budou moci prohlédnout výtvarné návrhy kostýmů i kostýmy samotné, rekvizity a fotografie z filmu a přečíst si mnoho zajímavostí z natáčení. Výstava je především hravá a interaktivní. Děti se zde například zábavnou formou dozvědí, jak Bohdanka postupovala, když měla z kopřiv vyrobit plátno, ze kterého ušila košile pro své zakleté bratry. Pro ty nejmenší je zas nachystané velkoformátové puzzle s filmovými motivy. V neposlední řadě si děti budou moci nakreslit vlastní návrh kostýmu a zapojit se tak do soutěže, která bude probíhat po celou dobu výstavy.

 

 
 
Dále na návštěvníky čekají originály filmových kostýmů i rekvizit z oskarového Amadea Miloše Formana i z kultovní pohádky Tři oříšky pro Popelku. Tyto tituly spojuje jméno nestora tuzemského kostýmního výtvarnictví Theodora Pištěka ml. Vystavené originály doprovázejí a komentují fotografie, původní produkční dokumenty, ohlasy v dobovém tisku i vzpomínky účastníků natáčení.

 

 
 
Rozšířená a přepracovaná expozice, která na Barrandově střídá úspěšnou výstavu o filmu Tři bratři, bude k vidění až do 31. prosince 2015. Pro veřejnost je Filmpoint v hlavní budově Barrandov Studia na Kříženeckého náměstí otevřen o víkendu od 10.00 do 16.00. Všední dny jsou pak vyhrazeny pro předem objednané skupiny. Za vstup zaplatí dospělí 120,- Kč, děti ve věku 4 – 15 let 100,- Kč. Mladší návštěvníci mají vstup zdarma. Veškeré informace jsou k dispozici na internetových stránkách www.barrandov.cz, rezervace lze zasílat na filmpoint(zavinac)barrandov.cz.

Zdroj: Barrandov studio, redakčně upraveno
Foto: archiv Barrandov studio
(Autor: Jakub Švejnar)
 

Speciál

Speciál: Bonusová sekce filmu Halloween (2018) Dnes

Jestli stále váháte, jestli si koupit tenhle počin na Blu-ray nebo DVD, tak jednatřicátého října je ideální... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení