Kategorie: Speciál
Rozhovor: Lukáš Langmajer – farář Petr z komedie Babovřesky
Autor: administrator -
Lukáši, co rozhodlo o tom, že jste přijal roli faráře v nové komedii Zdeňka Trošky Babovřesky?
To, že jsem nabídku dostal a právě od Zdeňka Trošky…
Je to poprvé, co jste hrál kněze?
Kněze jsem před kamerou hrál poprvé a snad ne naposledy. V nedávné minulosti jsem ho hrál na divadle a musím sám sobě přiznat, že to moc slavné nebylo. Snad jsem se dostatečně poučil ze svých předešlých nezdarů a bude se můj farář Petr líbit.
Jak se Vám natáčelo, co jižní Čechy?
Můj bratr po jednom natáčení s panem režisérem Troškou, prohlásil, že je to jako být na dovolené, balzám na duši a mě nezbývá než s ním souhlasit, lépe bych to neřekl. Neb jsem v jádru patriot a miluji krásy Čech, nelze jinak než se těšit na Jih, kde jsou lidé o něco vstřícnější, milejší a zdá se, že i rozumějí. Několik let jsem navíc působil i v Jihočeském divadle.
Babovřesský farář má trochu nelichotivé příjmení, které necháme pro diváky do kina, ale nebojíte se, že Vám to tzv. „zůstane“?
Uvidíme. Zeptejte se mne za dva roky. Mám strach, ale snad to dobře dopadne. Uvidíme.
Jste vlastně takovým „nástupcem“ faráře Otíka ze Zdeňkových Sluncí, sen?
Nepřemýšlel jsem nad tím, že se stávám někoho nástupcem. Jsem tu a až čas ukáže, jestli jsem to dělal dobře a diváci přijmou mého faráře za svého. Dělal jsem to, jak nejlépe jsem mohl.
Nelitoval jste, že natáčení trvalo jen něco málo přes měsíc?
Litoval a lituji. Pevně věřím, že film bude mít úspěch a já se se všemi lidmi, kteří do jednoho byli moc fajn, zase brzy sejdu a zkusíme to sjet znova.
Jaké je letošní léto Lukáše Langmajera?
Celý červenec jsem věrný Pražskému hradu, letním Shakespearovským slavnostem a představení Richard III. Tedy mám trochu krvavé, poetické léto.
Rozhovor: René Kekely, Dana Voláková
To, že jsem nabídku dostal a právě od Zdeňka Trošky…
Je to poprvé, co jste hrál kněze?
Kněze jsem před kamerou hrál poprvé a snad ne naposledy. V nedávné minulosti jsem ho hrál na divadle a musím sám sobě přiznat, že to moc slavné nebylo. Snad jsem se dostatečně poučil ze svých předešlých nezdarů a bude se můj farář Petr líbit.
Jak se Vám natáčelo, co jižní Čechy?
Můj bratr po jednom natáčení s panem režisérem Troškou, prohlásil, že je to jako být na dovolené, balzám na duši a mě nezbývá než s ním souhlasit, lépe bych to neřekl. Neb jsem v jádru patriot a miluji krásy Čech, nelze jinak než se těšit na Jih, kde jsou lidé o něco vstřícnější, milejší a zdá se, že i rozumějí. Několik let jsem navíc působil i v Jihočeském divadle.
Babovřesský farář má trochu nelichotivé příjmení, které necháme pro diváky do kina, ale nebojíte se, že Vám to tzv. „zůstane“?
Uvidíme. Zeptejte se mne za dva roky. Mám strach, ale snad to dobře dopadne. Uvidíme.
Jste vlastně takovým „nástupcem“ faráře Otíka ze Zdeňkových Sluncí, sen?
Nepřemýšlel jsem nad tím, že se stávám někoho nástupcem. Jsem tu a až čas ukáže, jestli jsem to dělal dobře a diváci přijmou mého faráře za svého. Dělal jsem to, jak nejlépe jsem mohl.
Nelitoval jste, že natáčení trvalo jen něco málo přes měsíc?
Litoval a lituji. Pevně věřím, že film bude mít úspěch a já se se všemi lidmi, kteří do jednoho byli moc fajn, zase brzy sejdu a zkusíme to sjet znova.
Jaké je letošní léto Lukáše Langmajera?
Celý červenec jsem věrný Pražskému hradu, letním Shakespearovským slavnostem a představení Richard III. Tedy mám trochu krvavé, poetické léto.
Rozhovor: René Kekely, Dana Voláková