Tchaj Pan (1986)

Tchaj Pan (Tai-Pan)
62.5 %
 
 

Tai-Pan

Další název: James Clavell's Tai-Pan; Tai-Pan

    Žánr: dobrodružný
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 127 min.
Filmový přepis slavného bestselleru Jamese Clavella o okolnostech převzetí Hongkongu Brity na počátku 19. století. Historické drama se odehrává v roce 1841 na pobřeží Číny a vypráví příběh skotského obchodního magnáta Dirka Struana (Bryan Brown), řečeného Tai-Pan, a jeho krásné čínské milenky May-May (Joan Chen), kteří stáli u zrodu Hongkongu. Epické vyprávění popisuje Struanovu cestu k moci, obchodování s opiem, založení obchodního centra Hongkongu, nekončené drobné války, rozbroje a rivalitu. Struan dosáhne svého cíle, ale má mnoho nepřátel, kteří se snaží zničit jeho plány.
Joan Chen byla nominována na Zlaté maliny, a to hned ve dvou kategoriích: jako nejhorští herečka a nejhorší New Star.  Autor: Veronika42

režie:
Daryl Duke
 
 
hraje:
Bryan Brown (Dirk Struan), Joan Chen (May-May), John Stanton (Tyler Brock), Kyra Sedgwick (Tess Brocková), Janine Turner (Shevaun Tillmanová), Norman Rodway (athénský filozof), Tim Guinee ( Culum Struan), Bill Leadbitter ( Gorth Brock), Russell Wong (Gordon Chen), Katy Barker (Mary Sinclairová), John Bennett ( Orlov), Derrick Branche (Vargas), Vic Armstrong (opilý námořník), Pat Gorman (britský obchodník), Michael C. Gwynne, Carol Gillies, Denise Kellogg (nahá modelka)
 
 
námět:
James Clavell
 
 
scénář:
John Briley, Stanley Mann
 
 
kamera:
Jack Cardiff
 
 
hudba:
Maurice Jarre
 
 
střih:
Antony Gibbs
 
 
výtvarník:
John Alvin
 
 
masky:
Franco Giannini
 
 
výprava:
Anthony Masters
 
 
výkonný producent:
Dino De Laurentiis
 
 
producent:
Raffaella De Laurentiis
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.