Taxi, taxi (2000)

Taxi, taxi (Taxi 2)
77.7 %
 
 

Taxi 2

    Žánr: komedie
    Země: Francie
    Premiéra v ČR: 31.5.2001        
    Délka: 86 min.
„Japonský velvyslanec na návštěvě francouzské policie…Krásná auta, krásné ženy a superrychlá jízda…“
Taxikář Samy Naceri musí využít své řidičské mistrovství a ujet rozzuřeným zabijákům a zachránit tak japonského velvyslance a dívku svého přítele... Řidič Daniel musí se svým supertaxíkem opět vypomoci svému příteli, nešikovnému policistovi Emilovi, a také celé francouzské policii v případu únosu japonského ministra. Jakuza totiž chce zabránit rozvoji francouzsko-japonských vztahů. Spolu s japonským ministrem však unesou i Emilovu přítelkyni a kolegyni Petru. Daniel chce jet za svou přítelkyní Lilly, ale nakonec se rozhodne pomoci kamarádovi zachránit jeho milovanou kolegyni. Díky rozvážečům pizzy, s nimiž Daniel dříve jezdil, zjistí, že se štáb jakuzy ukrývá v jedné pařížské rozestavěné budově. Spolu s Emilem a japonskou agentkou osvobodí Petru i ministra. Fenomenální řidič a démon rychlosti, taxikář Daniel Morales, se svým superrychlým, speciálně upraveným Peugeotem 406 stále pomáhá zákazníkům v časové tísni a budí zaslouženou pozornost. Právě v kopcích nad Marseille předehnal šokované závodníky velké rallye, projel cílem a zastavil až před porodnicí, kam vezl rodící ženu a jejího manžela. Vzdechy rodící ženy sice způsobí Danielovi komplikace, protože jeho přítelkyně Lilly si je v telefonu vyloží poněkud jinak. Sotva se mu ji podaří přesvědčit, musí spěchat, aby stihl oběd s jejími rodiči, před kterými se musí vydávat za medika. Mezitím získá jeho přítel, nešikovný policista Emil, řidičák, přestože jeho řidičské schopnosti nejsou valné. Zoufalý učitel autoškoly se ho totiž chce konečně zbavit. Policie v Marseille rozjíždí důležitou akci. Na jednání o spolupráci Francie a Japonska v boji proti jakuze totiž přilétá japonský ministr, který tu má podepsat několik významných smluv. Uvítání se má zúčastnit také Lillyin otec, generál Bertineau, jehož služební vůz je nepojízdný, a tak se Daniel nabídne, že ho na letiště sveze. Následuje další zběsilá jízda, která sice dopraví generála na letiště včas, současně však Daniela nesnášejícího uniformy zaplete do dění kolem významné návštěvy. Ministr je totiž unesen jakuzou, která chce jednání překazit. Spolu s ním je unesena také Emilova milovaná, policistka Petra, a tak se Daniel rozhodne příteli pomoci s její záchranou. Společně s japonskou agentkou Yuli z ministrovy ochranky se pustí po stopách únosců. Zjistí, že jejich skrýš je v jedné rozestavěné pařížské budově. Daniel se obrátí s prosbou o pomoc na generála Bertineau a zanedlouho už se trojice v Danielově taxíku snáší na padáku přímo do pařížských ulic. Podaří se jim sice osvobodit zajatého ministra i Petru, musejí však prchat před zabijáky jakuzy. V Pařížských ulicích se rozpoutá zběsilá honička.

Zdroj: FTV Prima

režie:
Gérard Krawczyk (dodatečná)
 
 
hraje:
Samy Naceri (Daniel), Fréderic Diefenthal (Émilien), Marion Cotillard (Lilly), Emma Sjöberg (Petra), Bernard Farcy (vrchní inspektor Gibert), Jean-Christophe Bouvet (generál Bertineau), Edouard Montoute (Alain), Tsuyu Shimizu (role neurčena), Philippe du Janerand (role neurčena), Michel Muller (role neurčena), Shirley Bousquet (dívka v bazénu), Marc Faure (francouzský ministr), Sébastien Pons (Akim), Sébastien Thiery (učitel autoškoly), Frédérique Tirmont (matka), Laurent Piemontesi (Ninja), Malek Bechar (role neurčena)
 
 
scénář:
Luc Besson
 
 
kamera:
Gérard Sterin
 
 
hudba:
Al Khemya
 
 
výprava-architekt:
Jean-Jacques Gernolle
 
 
kostýmy:
Martine Rapin
 
 
střih:
Thierry Hoss
 
 
zvuk:
Pierre Escoffier, Jérôme Lévy, Hervé Buirette, François Groult
 
 
produkce:
Luc Besson, Laurent Petin, Michele Pétin
 
 
dabing:
Martin Velda (dialogy a režie českého znění), Martin Stránský (Daniel), Aleš Procházka (Emil), Regina Řandová (Petra), Jiří Plachý (šéfinspektor Gibert), Miriam Chytilová (Lilly), Jiří Prager (generál Bertineau), Martin Janouš (manžel těhotné ženy)
 
 
koordinátor kaskadérů:
Michel Julienne
 
 
asistent režie:
Andréas Meszaros
 
 
výkonný producent:
Bernard Grenet, Antoine Simkine
 
 
digitální efekty:
Dubois
 
 
kaskadér:
Virginie Arnaud
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.