Prodloužený čas (1984)

Prodloužený čas
72.1 %
 
 
    Žánr: drama / romantický / psychologický
    Země: Československo
    Premiéra v ČR: 1.10.1985        
    Délka: 85 min.
„Miloš Kopecký v tragikomedii o stárnutí, smrti a lásce...“
O lásce a stáří, nemoci, smrti a starostech všedního dne vypráví s humorným nádechem dramatický příběh Karla Svozila, stárnoucího profesora dějin výtvarného umění. Do života moudrého a kultivovaného muže a jeho milostného vztahu k mnohem mladší Aleně nečekaně zasáhne diagnóza rakovinového nádoru, která ho dovede až k úvahám o sebevraždě. Chmurné myšlenky však brzy vystřídá horečná aktivita, s níž se profesor Svozil snaží maximálně využít zbývající čas. Dopíše knihu, ožení se se svou milenkou, otevřeně vystoupí proti svému nadřízenému. Náhoda však celou situaci radikálně změní...

Ve smutné komedii režiséra Jaromila Jireše, který se s Martou Kadlečíkovou rovněž podílel na scénáři, uvidíte v hlavní roli Miloše Kopeckého, kterému tato roli byla „ušita na tělo“. Jeho herecký koncert byl oceněn na XXIII. FČSF v Praze 1985, kde získal Cenu za mužský herecký výkon.

režie:
Jaromil Jireš
 
 
hraje:
Miloš Kopecký (profesor Karel Svozil), Taťána Fischerová (Alena, Svozilova milenka), Ota Sklenčka (profesor Josef Fořt, internista), Petr Čepek (docent Antoš, onkolog), Milan Klásek (profesor Kalous, vedoucí katedry), Vladimír Tesař (výtvarník Oldřich), Věra Kubánková (Marie, Oldřichova žena), Jana Dítětová (Fořtová), Vladimír Hlavatý (stařík Šťavný), Zora Polanová (sekretářka Štálová), Ladislav Matějček (student Čech), Arnošt Faltýnek (pacient Nováček), Miroslava Vydrová (těhotná studentka), Jindra Bartošová (studentka), Miriam Brochová (studentka), Lenka Vlachová (studentka), Renáta Honzovičová (studentka), Monika Křištová (modelka), Kateřina Frýbová (sestra na onkologii), Renata Mašková (zdravotní sestra Jarmila), Blanka Blahníková (zdravotní sestra Andělka), Jiří Knot (student), Jiří Rumpík (student), Stanislav Lehký (student), Ivo Helikar (student), Kateřina Malatincová (dívka), Dana Hořčicová (dívka), Petr Kopřiva (číšník)
 
 
námět:
Marta Kadlečíková, Jaromil Jireš
 
 
scénář:
Marta Kadlečíková, Jaromil Jireš, Jiří Křižan
 
 
kamera:
Jaroslav Kučera
 
 
hudba:
Zdeněk Pololáník
 
 
výprava-architekt:
Jindřich Götz
 
 
kostýmy:
Eva Lackingerová, Irena Greifová
 
 
střih:
Josef Valušiak
 
 
zvuk:
Antonín Kravka, Ivo Špalj (mix)
 
 
vedoucí produkce:
Eliška Nejedlá
 
 
mluví:
Otto Lackovič (hlas řidiče)
 
 
II. kamera:
Karel Dobřichovský, Václav Zajíček
 
 
dramaturgie:
Jiří Křižan
 
 
zástupce vedoucího výroby:
Jana Koubová, Zuzana Kovaříková
 
 
asistent kamery:
Jiří Novotný
 
 
pomocná režie:
Michal Vostřez
 
 
odborný poradce:
Oscar Andrysek, Eliška Fučíková
 
 
fotograf:
Karel Ješátko
 
 
asistent vedoucího výroby:
Dalibor Fiksa
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.