Právě začínáme (1946)

Právě začínáme
84.2 %
 
 
    Žánr: komedie
    Země: Československo
    Premiéra v ČR: 8.11.1946        
    Délka: 99 min.
„O jarmarečním trhovci a spolumajiteli kočovného varieté, kteří se nečekaně musí postarat o sirotka Pepíka.“
Výřečný a energický Bohouš Vosáhlo uteče od manželky Sidonie, majitelky kočovného varieté, která vystupuje jako "železná žena". Přidá se k trhovci Františku Divišovi, jenž nemá přílišný talent pro obchod. Oplácí mu jeho laskavost výmluvností, díky které prodá všechno Divišovo zboží. Při pokusu o výrobu kosmetického přípravku se jim omylem podaří vyrobit účinné univerzální lepidlo. Slaví s ním velké úspěchy. Divišovi je svěřen do péče osiřelý chlapec Pepík Strnad, syn Divišovy dávné lásky. Diviš je totiž omylem považován za jeho otce. Po počátečních zmatcích a potížích se trojice sehraje a oba muži si chlapce zamilují. Jeho skutečným otcem je však hrubiánský Karel Rabas, který vystupuje u Sidonie jako jezdec smrti. Když zjistí, že by mohl mít z chlapce zisk, rozhodne se, že ho unese. Diviš s Bohoušem se zoufale snaží Pepíka najít. Krátce nato se podnapilý hrubián Rabas při jedné z jízd zabije a Pepík uprchne k Divišovi. Sidonie také konečně vypátrala, kam se poděl její manžel, a rozhodla se k ráznému kroku.

Zdroj: Nova

režie:
Vladimír Slavínský
 
 
hraje:
Jindřich Plachta (trhovec František Diviš), Jaroslav Marvan (Bohouš Vosáhlo), Meda Valentová (Sidonie, Vosáhlova žena), Josef Kotapiš (Karel Rabas, jezdec na Stěně smrti), Eman Fiala (Eman, vyvolávač na Stěně smrti), Antonín Mikulič (Pepík Strnad, Divišův nevlastní syn), Eva Bartáková (zvědavá holčička Eliška), Ludmila Burešová (domovnice vdova Melková), Václav Trégl (Kačaba), Slávka Procházková (Koudelková), Jindra Hermanová (Rabasova družka), Ela Trousilová (krotitelka hadů Elvíra), Jindra Láznička (truhlář Sekvenc), Vladimír Hlavatý (pekař Josef Havlík), Ferdinand Jarkovský (úředník poručenského soudu), Eduard Dubský (advokát), Bohuš Hradil (zástupce obuvnické firmy Jetmar), Jaroslav Štercl (listonoš), Rudolf Deyl (mladík s lepidlem), Antonín Holzinger (smějící se muž), Václav Norman (muž s deštníkem), Vojta Mirko (stavitel), Marie Hodrová (stará paní), D. Mrlíková (Pavlínka), Prokop Felix (kluk), Martin Raus (role neurčena), Oskar Hák (tlustý chlapec v obecenstvu), Antonín Soukup (zákazník v Benešově), Luba Skořepová (divačka na jízdě smrti)
 
 
námět:
František Vlček, Josef Neuberg
 
 
scénář:
František Vlček, Josef Neuberg
 
 
kamera:
Josef Střecha
 
 
hudba:
Josef Dobeš
 
 
výprava-architekt:
Štěpán Kopecký (a výtvarník)
 
 
kostýmy:
Josef Matěj Gottlieb
 
 
střih:
Jiří Sobotka
 
 
zvuk:
Stanislav Vondraš
 
 
zpěv:
Jaroslav Marvan (Červená mašlička, líčka červená; Míval jsem tě vždycky rád; Já už vím, Jeníčku, co na mně chceš), Sbor (Míval jsem tě vždycky rád; Išla Marína od Hodonína)
 
 
masky:
Josef Linhart
 
 
zástupce vedoucího výroby:
Ladislav Terš, Bohuslav Kubásek
 
 
asistent kamery:
Jaromír Holpuch
 
 
nahrál:
Filmový symfonický orchestr
 
 
dirigent:
Milivoj Uzelac
 
 
vedoucí výroby:
Eduard Šimáček
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.