Poslední výsadek (2005)

Poslední výsadek (The Last Drop)
63.8 %
 
 

The Last Drop

    Žánr: akční / dobrodružný / válečný
    Země: Velká Británie
    Délka: 103 min.
„Honba za nacistickým pokladem na pozadí proslulé operace Market Garden.“
Operace Market Garden byl odvážný plán Winstona Churchilla a britského nejvyššího velení, na jehož základě měla skončit válka do začátku vánočních svátků roku 1944. 35 000 britských vojáků bylo vysazeno za nepřátelskou linií v Nizozemsku okupovaném německými vojsky. Uprostřed největší letecké invaze v historii se ukrývá i malá jednotka s kódovým označením Matchbox, která má své zvláštní úkoly. Když je Matchbox sestřelen před místem plánovaného přistání, naděje na úspěch se zdají být minimální. Sedm rozdílných britských vojáků se nachází mimo oblast spojenecké invaze a navíc se musí bránit trojici německých dezertérů, kteří na ně mají také políčeno…

Snímek britského režiséra Colina McTeaguea se svým tónem i vyzněním hlásí k velkým válečným dobrodružstvím, plným akce a neuveřitelných dějových zvratů, jmenovitě pak k slavnému filmu Kellyho hrdinové z roku 1970. V roli německého dezertéra Becka se objevuje jako vždy výtečný Karel Roden.

Zdroj: ČT

režie:
Colin Teague
 
 
hraje:
Billy Zane (Oates), Karel Roden (Beck), Michael Madsen (Col J.T. Colt), Alexander Skarsgård (poručík Jergen Voller), Tommy Flanagan (Cpl Baker), Sean Pertwee (Sgt McMillan), Laurence Fox (Major Kessler), Rafe Spall (David Wellings), Neil Newbon (Powell), Coral Beed (Saskia), Lucy Gaskell (Benitta), Nick Moran (Ives), Andrew Howard (Maj Banks), Neil Jackson (Simkins), Jack Dee (Warren), Agathe de La Boulaye (Katrina), Louis Dempsey (Steiner), Dave Evans (Myer), David Ginola (Dieter Max), Lauretta Lewis (June), Aoife Madden (Janet), Anton Rodgers (Churchill), Andre Schneider (německý voják), Steven Spiers (Gustav Hansfeldt)
 
 
scénář:
Colin Teague, Gary Young
 
 
kamera:
Maxime Alexandre
 
 
hudba:
David Julyan
 
 
střih:
Michael Ellis
 
 
zvuk:
James Harrison
 
 
produkce:
Hamish Skeggs
 
 
zvláštní efekty:
Paul Wanklin (koordinátor)
 
 
koordinátor kaskadérů:
Cedric Proust
 
 
vizuální efekty:
Andy Hargreaves
 
 
výprava:
Michael Kane
 
 
producent:
Gerry Toomey (obchodní)
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.