Pomáda (1978)

Pomáda (Grease)
81.4 %
 
 
 
Film na Blu-ray

Grease

    Žánr: muzikál
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 106 min.
„Slavný americký muzikál o letní lásce dvou mladých lidí.“
Byla to velká letní láska, když se o prázdninách potkal americký mladík Danny s Australankou Sandy. Jenže prázdniny skončily a museli se vrátit do všedních dnů. Z Dannyho je opět frajírek a hvězda klukovské party T-Birds. Sandy nastupuje do nové školy, kde se seznámí s členkami dívčí party Pink Ladies. A zatímco Danny vypráví o holce, kterou v létě sbalil, Sandy básní o skvělém klukovi a prázdninové lásce. Když však prozradí jeho jméno, cynická Betty jí slíbí překvapení a škodolibě ji zavede za Dannym.

Překvapení a radost ze shledání vzápětí vystřídá rozčarování. Mladík totiž nechce před kamarády vypadnout ze své role a s předstíranou lhostejností se k ní chová značně přezíravě. Později se sice snaží zklamanou dívku udobřit, jeho pokusy však nevycházejí, jak by si přál. Když začne Sandy chodit se sportovcem Tomem Chisumem, pokouší se Danny také sportovat, přestože najít sport, který by mu vyhovoval, není zrovna snadné.

Současně s jejich příběhem se Frenchy musí rozhodnout, jestli bude studovat, nebo se učit kosmetičkou. Dannyho kamarád Kenickie, který chodí s Betty, se chystá se svým autem k riskantnímu závodu s konkurenční partou. A Betty zjistí, že je možná těhotná. Než se Danny a Sandy definitivně usmíří, zažijí oni i jejich přátelé ještě mnoho příhod.

Zdroj: Nova

režie:
Randal Kleiser
 
 
hraje:
John Travolta (Danny), Olivia Newton-John (Sandy), Stockard Channing (Rizzo), Jeff Conaway (Kenickie), Barry Pearl (Doody), Michael Tucci (Sonny), Kelly Ward (Putzie), Didi Conn (Frenchie), Jamie Donnelly (Jan), Dinah Manoff (Marty), Eve Arden (McGee), Frankie Avalon (Teen Angel), Joan Blondell (Vi), Edd Byrnes (Vince Fontaine), Sid Caesar (trenér Calhoun), Alice Ghostley (Mrs. Murdocková), Dody Goodman (Blanche), Susan Buckner (Patty Simcoxová), Lorenzo Lamas (Tom Chisum), Fannie Flagg (sestra Wilkinsová), Dick Patterson (Mr. Rudie), Eddie Deezen (Eugene), Darrell Zwerling (Mr. Lynch), Ellen Travolta (servírka), Annette Charles (Cha Cha), Dennis C. Stewart (Leo)
 
 
námět:
Jim Jacobs (hra), Warren Casey (hra)
 
 
scénář:
Allan Carr (adaptace), Bronte Woodard
 
 
kamera:
Bill Butler
 
 
hudba:
John Farrar, Barry Gibb, Michael Gibson, Bill Oakes, Louis St. Louis
 
 
výprava-architekt:
Philip M. Jeffries
 
 
kostýmy:
Albert Wolsky
 
 
střih:
John F. Burnett
 
 
produkce:
Allan Carr, Robert Stigwood
 
 
dabing:
Lubomír Zajíc (zvuk - video), Michal Dlouhý (Danny Zuko), Sabina Laurinová (Sandy Olsson), Martina Menšíková (Betty Rizzo), Jakub Saic (Kenickie), Filip Jančík (Doody), Zdeněk Hruška (Sonny), Pavel Vondra (Putzie), Miroslava Součková (Frenchy), Petra Hanžlíková-Tišnovská (Frenchy), Lucie Kožinová (Jan), Ludmila Molínová-Zábršová (ředitelka McGeeová), Kateřina Rychnovská, Jana Altmannová, Zdeněk Hess, Jiří Kodeš, Petr Gelnar, Jiří Knot
 
 
kaskadér:
Gregory J. Barnett
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.