Osudný omyl (1993)

Osudný omyl (The Crush)
68.8 %
 
 

The Crush

    Žánr: drama / thriller
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 89 min.
„Stačí jeden neopatrný polibek a mladý muž je ve smrtelné pasti!“
Hlavní postavou příběhu, který je svým způsobem kombinací klasického příběhu Lolity a slavné Osudové přitažlivosti, je mladý Nick Eliot, který věří, že se na něj usmálo štěstí. Získal zajímavou práci jako autor píšící pro pikantní časopis, dal se dohromady s fotografkou Amy a objevil nádherné místo k životu v zadní části elegantního domu Liv a Cliffa Forresterových. Tady se také Nick seznámí s jejich čtrnáctiletou dcerou Darian, která ho zaujme svou krásou, inteligencí a předčasnou zralostí. Stejně jako většina dospívajících i Darian má však sklony okamžitě se bezhlavě zamilovat, na rozdíl od svých vrstevníků se ale její vzplanutí k novému nájemníkovi rychle mění v nebezpečnou posedlost. To, co začalo jako nevinné přátelství, se stává komplikovanou hrou na kočku a myš. Nick totiž odmítne Darianino svádění, ale je stále bezmocnější před její dotěrností. Nakonec se dívčina zamilovanost mění v zuřivé pronásledování a plán děsivé pomsty.

Zdroj: Nova

režie:
Alan Shapiro
 
 
hraje:
Cary Elwes (Nick Eliot), Alicia Silverstone (Adrienne Forresterová), Jennifer Rubin (Amy Maddiková), Kurtwood Smith (Cliff Forrester), Amber Benson (Cheyenne), Gwynyth Walsh (Liv Forresterová), Matthew Walker (Michael), Deborah Hancock (Samantha), Beverley Elliott (Tex Murphyová), Andrew Airlie (doktorka Pollardová), Sheila Paterson (paní Tinkermanová), Brent Chapman (Steven Tinkerman), James Kidnie (právník), Lesley Ewen (fotoeditorka), Betty Phillips (Abigail Spauldingová), Duncan Fraser (detektiv), Doug Abrahams (policista), Mark Acheson (Locksmith), Deryl Hayes (reportér), Jennifer Clement (výtvarník)
 
 
scénář:
Alan Shapiro
 
 
kamera:
Bruce Surtees
 
 
hudba:
Graeme Revell
 
 
výprava-architekt:
Michael S. Bolton
 
 
kostýmy:
Sharon Purdy
 
 
střih:
Ian Crafford
 
 
zvuk:
Joseph A. Mayer, Odin Benitez, Don Digirolamo, Jeremy J. Gordon, Catherine Harper, Kevin Hearst, Michael Hilkene, Chris Jargo, Adam Jenkins, Paul Massey, T.A. Moore, Troy Porter, Jeff Rosen, Joan Rowe, Bruce Stubblefield, Christina Tucker, Michael T. Williamson
 
 
koordinátor kaskadérů:
Betty Thomas
 
 
masky:
Anji Bemben
 
 
výkonný producent:
Gary Barber
 
 
producent:
James G. Robinson
 
 
kaskadér:
Melissa R. Stubbs (double: Alicia Silverstone), Fiona Roeske, John Scott, Dawn Stofer-Rupp, Brent Woolsey
 
 
casting:
Marci Liroff
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.