Na chuti záleží: Speciality Paula Liebrandta (2011)

Na chuti záleží: Speciality Paula Liebrandta (A Matter of Taste: Serving Up Paul Liebrandt)

A Matter of Taste: Serving Up Paul Liebrandt

    Žánr: dokument
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 69 min.
„Pohled do světa nesmírně talentovaného mladého kuchaře Paula Liebrandta.“
Přijměte pozvání do světa nesmírně talentovaného energického mladého kuchaře, Paula Liebrandta. Ve svých čtyřiadvaceti letech byl deníkem New York Times oceněn za své nezapomenutelné a hyper moderní pokrmy třemi hvězdami. Mezi jeho originální kulinářské výtvory patří například Úhoř s fialkami a čokoládou, Pěna z telecích mozečků a foie gras nebo Polévka z piva a lanýžů.

Kritik William Grimes přirovnal Paula k pianistovi, který našel skryté klávesy. Naopak kritik časopisu Gourmet, Jonathan Gold, nazval Paulovo jídlo výsledkem neúspěšného vědeckého experimentu. Liebrandt se brzy stal kuchařem, kterého kritici buď zbožňují anebo se vyžívají v nenávisti k němu.

Tento dokumentární snímek sleduje Paula po více než deset let a odhaluje jeho kreativní proces v kuchyni. Kromě toho ovšem zaznamenává hodiny tvrdé práce a neobyčejné odhodlání, díky kterým se Paul stal kulinářským umělcem a uspěl v neuvěřitelně tvrdém světě špičkové gastronomie v New Yorku. Film také zkoumá složité vztahy kritiků jídla, kuchařů a majitelů restaurací a noří se hluboko do světa nekompromisního a provokativního kuchaře, který zásadně předběhl svou dobu.

Zdroj: HBO Europe

režie:
Sally Rowe
 
 
kamera:
Ronan Killeen
 
 
hudba:
John M. Davis
 
 
výkonný producent:
Benjamin Breen
 
 
producent:
Rachel Mills, Alan Oxman, Sally Rowe
 
 
účinkuje:
Paul Liebrandt, Heston Blumenthal, Daniel Boulud, Frank Bruni, Mike Colameco, William Grimes, Thomas Keller, Drew Nieporent, Eric Ripert, Amy Scherber
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.