Milá dáma (1951)

Milá dáma (Kind Lady)

Kind Lady

    Žánr: krimi / drama
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 78 min.
„Dramatický příběh staré britské lady milující umění.“
Banda zločinců chystá vraždu stařenky.
Mary Herriesová je milá, laskavá stará dáma, jejíž velkou vášní je umění. Ráda se obklopuje těmito neocenitelnými předměty, ve svém bytě v Londýně má krásnou sbírku obrazů a starožitného nábytku. Jednoho dne na sklonku roku potká mladého zchudlého malíře Henryho Elcotta, který obdivuje její umělecké předměty a zároveň se jí snaží prodat svoje výtvory. Když se paní Herriesová seznámí s jeho podvyživenou ženou Adou a jejich dítětem, věnuje jim šek, později jim nabídne dokonce ubytování ve svém domě. Zanedlouho se ke skupince připojí ještě Elcottovi přátelé, manželé Edwardsovi. Nic netušící paní Herriesová je zaměstná jako služebnou a komorníka. Elcott se svými komplici začne rozprodávat její vzácnou sbírku, předstírá, že paní Herriesová onemocněla. Přitom bezohlední podvodníci uvězní starou dámu v jejím pokoji a chystají její vraždu. Podaří se jí uniknout a partu zlodějů umění pochytat?

Tento drásavý příběh staré ohrožené ženy je remakem filmu z roku 1935, kde Mary Herriesovou hrála Ethel Barrymore. Scénář byl napsán podle divadelní hry Edwarda Chodorova, který je přepisem povídky Hugha Walpola. V roli paní Edwardsové se představuje v začátcích své kariéry Angela Lansburyová, později proslavená jako Jessica Fletcherová ze seriálu „To je vražda, napsala“.  Autor: Veronika42

režie:
John Sturges
 
 
hraje:
Ethel Barrymore (Mary Herriesová), Maurice Evans (Henry Springer Elcott), Angela Lansbury (Mrs. Edwardsová), Keenan Wynn (Mr. Edwards), Betsy Blair (Ada Elcottová), John Williams (Mr. Foster), Doris Lloyd (Rose), John O'Malley (starožitník), Henri Letondal (Mr. Malaquaise), Moyna MacGill (Mrs. Harkleyová), Barry Bernard (pan Harkley), Arthur Gould-Porter (šofér), Phyllis Morris (Dora), Patrick O'Moore (strážník Orkin), Keith McConnell (Jones), Leonard Carey (pošťák), Victor Wood (Doc), Sally Cooper (Lucy Westonová), Malcolm Keen (Mr. Blakeley)
 
 
námět:
Hugh Walpole (The Silver Mask (povídka, 1932)), Edward Chodorov (Kind Lady (hra, 1935))
 
 
scénář:
Jerry Davis, Edward Chodorov, Charles Bennett
 
 
kamera:
Joseph Ruttenberg
 
 
hudba:
David Raksin
 
 
kostýmy:
Walter Plunkett (dámské), Gile Steele (pánské)
 
 
střih:
Ferris Webster
 
 
výprava:
William Ferrari, Cedric Gibbons
 
 
producent:
Armand Deutsch
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.