Obsah filmu Hvězda jede na jih
Hudební komedie o zájezdu českého "jazzového" orchestru na Jadran. Zpěvačka zmešká společný odjezd a první vystoupení je ohroženo. Hudební komedie se schvalovacím orgánům nelíbila a její premiéra se konala až v květnu 1964. Ať byl důvod k zákazu jakýkoli, faktem zůstává, že se film mimořádně nepovedl. I mistr tesař se někdy utne.
Březina, Václav - Lexikon českého filmu
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.11.2020
Veselá komedie jakoby svým vyzněním a atmosférou chtěla navázat na starší snímek ´Hudba z Marsu.´ Ohromný orchestr jedoucí na vystoupení do Jugoslávie zažije perné chvilky, když si jejich zpěvačka splete nádraží, čímž nestihne vlak. Veselý film plný humoru a písniček obsahující i skrytou agitku, ale to vlivem doby vzniku nijak nepřekvapí. Příběh zpěvačky snažící se za každou cenu po vlastní ose dostat k hudebníkům připomíná obdobný námět filmu pro mládež ´Tři od moře´ (1979), kde se takto po vlastní ose snažili dostat ke svému oddílu tři pionýři, taktéž po nečekaném odjezdu vlaku. K vidění je plejáda herců své doby, avšak bohužel se stalo, že byl snímek kvůli politicky nepohodlné Jugoslávii zakázán. Není však tak hrozný jak vypadá. Jedná se o zábavný film své doby a i přes své určité nezmary umí i dnes pobavit.
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 24.8.2019
Velice nepovedená komedie, která slibovala úspěch, vždyť zde hrají samé hvězdy českého filmu. Film možná při premiéře nějakého diváka oslovil, ale dnes se divák směje té naivitě. Pod filmem je podepsán Oldřich Lipský, film byl natočen v koprodukci s jugoslávci, když vidím Rudolfa Hrušínského, který vypadá jak falešný hráč a částečně jedna scéna z vlaku, kde je Deyl a Zázvorková, to také něco připomíná. A pokud bych chtěl přidat do mlýnu, já jsem do 16 let neviděl ani broskev, banán, ani mandarinku. Když jsem jezdil z Vysočiny občas do Prahy, tak jsem vždy kilo banánů za 17 kčs snědl, Praha byla dosti dobře zásobená, tak proč se divit plným obchodům v Ženě za pultem, nám se o tom mohlo jenom zdát...
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 1.10.2016
Tyhle filmy jsou všechny na jedno brdo. Ale záběry jsou hezké, tedy jen některé, a občas je to i legrace. Hudba nestála za nic, ani písničky se mi nelíbily. Jugoslávsky neumím, ergo mi některé dialogy naprosto unikly. Takže plus za kameru a toho malého chytrolína a to je vše. Ale to nedá dohromady ani těch pomyslných 20%.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 15.4.2012
Jaká se dá asi dát známka takovému hereckému koktejlu, kde Jiřna Bohdalová je uvedena mezi osobnostmi v sekci Další hráli? Úsměvný koprodukční snímek je dnes považován za spíše špatný film. Já mám na tento hudebně laděný snímek jiný názor. A odtud si pamatuji, že se při plutí na lodi po moři nemá říkat písmeno F.
Reklama
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.7.2010
Tak tohle si pamatujeme všichni dobře. Šedesátá léta a "Krvavý pes Tito", jak psalo Rudé právo po vzoru Sovětského svazu a na věčné časy. Tak Tito jako později Causescu prohlédl rejdy komunistických nabobů a trhnul se. Tím pádem přestala veškerá sranda. Rumuni dokonce protestovali v OSN proti okupaci ruskými vojsky ČR v roce 1968. Já osobně žádal o devizový příslib na dovolenou do Jugoslávie, osmkrát. Vždycky mi to zamítla nějaká domovní důvěrnice v paneláku, nebo na podniku závodní výbor KSČ. Do Západní Evropy, neexistovalo. Tam jezdili pouze denuncianti STB a přisluhovači. Když dneska slyším "zlatí komunisti", otevírá se mi kudla v kapse a vraždil bych tyhle nevědomé osoby na úrovni prvopospolné společnosti, kdy měli společné pazourky, oheň a ženský. Přál bych to každýmu, kdo je dneska chytrej, a nezažil tu krásnou dobu reálného socialismu. Všichni si byli rovni, ale někteří holt rovnější. Co bylo dovoleno bohovi, nebylo povoleno volovi. A tak se naši drazí komouši léčili ve speciálních zdravotníckých zařízeních (SANOPS) a nakupovali ve spešls prodejnách se západním zbožím a ještě za hubičku. Opravdu pravá dělnická třída. My jsem s bráchama viděli mandarinku a banán jenom na Vánoce a to ještě matka musela vystát více než desetimetrovou frontu před zeleninou. Soudruzi, policajti, pomocná stráž a další tehdejší úchyláci si chodili pro zboží zadem.
Na závěr můžu jenom citovat Jiřího Kodeta z "Pelíšků": Proletáři všech zemí, polibte si prdel!.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 16.1.2010
Nenechte se odradit Březinovou kritikou filmu
Film má kromě dobového koloritu mnoho příjemných momentů. V první řadě standardně výborný výkon Orchestru Karla Vlacha, který vystupuje průběžně v celém filmu a můžete tak vidět v akci takové legendy jako jsou pánové Jelínek, Kubernát, Tymich a samozřejmě Rudolf Cortés.
Průběžně uvidíte a uslyšíte spoustu situačního humoru. Pro pamětníky budou jistě příjemnou vzpomínkou na bývalou Jugoslávii i scény, kde se prolíná český text s textem srbochorvatským jak se tenkrát oficielně říkalo. Také finále filmu odehrávající se v "malém městečku na jugoslávském pobřeží" bude příjemnou vzpomínkou na Korčulu, kde se to natáčelo. Totéž platí i o scénách ve Splitu a na začátku krátce ve Rijece.
Film by měl vidět i každý, kdo o sobě tvrdí, že se zajímá o historii českého filmu. Tento film se rozhodně vymyká tématem i prostředím mezi tehdy natáčenými filmy.
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film