Frigo mezi indiány (1922)

Frigo mezi indiány (The Paleface)
74.7 %
 
 

The Paleface

    Žánr: groteska
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 21 min.
V roce 1922 si Buster Keaton zahrál ve 21-minutové grotesce, která se jmenovala Frigo mezi indiány. Příběh začíná přepadením indiána, kterému je ukradena listina s právem na území, s tím, že se indiáni budou muset z území vystěhovat. Velký náčelník rozhodne, že hned první běloch, který se zde objeví, skončí u mučednického kůlu a bude upálen. Toto hned je uplatňováno na muže s kamenou tváří, který se při svých toulkách přírodou se síťkou na motýly zatoulá k indiánské osadě.

Jenže Frigo má pod buřinkou, neumírá, Velký Manitou si to nepřeje, je prohlášen Malým Bílým náčelníkem a stává se jedním z ostatních, který potom indiánům pomáhá. Jsou zde honičky, kouření indiánských dýmek míru. Při návštěvě banky se dostává Frigovi do rukou ukradený dokument. Vše dopadne, tak jak má, a Frigo spočine v náručí krásné indiánské sqwaw.

Zajímavost nakonec: V jedné scéně Frigo má na sobě deku, na které je hákový kříž a nikdo v roce 1922 nevěděl, že přijde někdo, kdo tento symbol zprofanuje...  Autor: jarda53

režie:
Buster Keaton, Edward F. Cline ((neuveden))
 
 
hraje:
Buster Keaton (Malý Bílý náčelník), Virginia Fox (Indiánská dívka), Joe Roberts (Náčelník)
 
 
kamera:
Elgin Lessley
 
 
producent:
Joseph M. Schenck
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.