Zari
ohodnotit

Reigo, monstrum z hlubin

Shinkaijû Reigô

Další název:
The Deep-Sea Monster vs. the Battleship Yamato
Žánr:
Země:
Rok:
2008
Délka:
81 minut

Obsah filmu Reigo, monstrum z hlubin

 
POZOR SPOILER

Muž čeká rodinu a chce chlapce. Musí však na loď. Mládenec Takeši na ni rukuje také. Je to mladý signalista, ale nyní je nacpán koláčky od babičky.

A už jsme na lodi, kde se voják těší na dívku Momoko. Tu mu přivádějí přikrytou vlajkou. Ale ouha, není pod ní jen ona, ale i starý kmet a varuje před dravou kostěnou lesklou rybou. Když se objeví ona, objeví se i Reiko. To je prý drak. A námořníci pozorují dvě světla. A protože se domnívají, že je to ponorka, začnou pálit z děl. Objekty pak zmizí.

Pak opilý námořník vidí trosečníka a zachrání jej. Následně dojde k napadení něčím - a jsou z toho dva mrtví a deset...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
trailer
Distributor v ČR:
Mido Film
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
japonská
 
 
Zvuk:
Dolby Digital (SDDS/DTS)
 
 
Přístupno:
od 15 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Reigo, monstrum z hlubin >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

Pitryx
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 1.3.2018
To točili amatéři či co. Strašně špatný   střih. Strašně špatný děj. Triky k ničemu,   herci k ničemu. Prostě všechno špatně.
martin.stusak.9
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 6.3.2015
2. světová válka a japonská bitevní loď   Yamato stojí před nepřítelem, který   přesahuje veškerou představivost. Obrovské   monstrum překvapující hlavně svojí hbitostí.   Ne, tohle není Godzilla, tohle je Reigo. Na dobu   vzniku překvapuje, jak se s tím tvůrci   nepárali. Technické triky, použití modelů a   loutek, neobvyklé osvětlení. Zkrátka efekty,   jako by to bylo natočeno někdy v sedmdesátých   letech. Budiž chvála klasice, ale tady?   Vyprávěcí styl je místy trhaný, což kazí   plynulosti vyprávění. Herecké výkony typicky   japonské, tudíž pro nás jaksi podivné.   Podobnost se snímky z Godzillou je   nevylučitelný fakt a s tím nic nikdo   nenadělá. Inu, nápad to není špatný, ale v   takovémto retro stylu to dnes už nikoho   neosloví.
curil
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 9.10.2010
Já to beru jako jiný region. Japončíci jsou   dodnes hrdí na své císařské námořnictvo, a   zřejmě se budou podobné filmy točit do   neomrzení. Zrovna tak jejich báje o   příšerách podmořských nebo jiných. Mně je   nejvíce k smíchu americký commander japonského   původu, nalití japonští námořníci plní   saké (na palubě válečné lodi v době   operace?) a sentimentální zásahy do jinak   slabého děje filmu.
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 25.9.2009
Nič horšie od tohto filmu som za poslednú dobu   nevidel. Sledovanie tohto filmu bola u mňa   absolútna strata času. Všetko čo sa tu   odohralo bolo poriadne prehnané až pri   niektorých pasážiach trápne a únavne. Neviem   ako sa vôbec v dnešnej dobe môže nakrútiť   takýto odvar, ktorý nevyzerá ani ako nejaká   podradná fikcia filmu.
Reklama
Hugin
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 12.9.2009
S nadsázkou by se mohlo říci, že různá   monstra a příšery patří k japonské kulturní   tradici, tedy alespoň co se týče   kinematografie. Vše začalo filmem Gojira v roce   1954 (r. Ishiro Honda), který měl humanistické,   protiválečné a filozofické poselství.   Následující filmy tohoto žánru se však již   vydaly cestou komerce a postupně se na filmovém   plátně, zejména v šedesátých letech,   objevovala další monstra, např. King Ghidorah,   Radon a později nespočet dalších. S odstupem   mnoha let, lze tyto filmy hodnotit s nadhledem a   se shovívavým úsměvem. Natáčet však v   současnosti tento druh filmů z využitím   stejných postupů a triků jako před čtyřiceti   léty je značný anachronismus jež působí   dosti trapně. Herci v latexovém oblečku   monstra, nepříliš zdařilé loutky a filmové   triky, které mohly zapůsobit tak maximálně v   počátcích filmu. Sice byla využita i   počítačová grafika, ale i ta svou kvalitou   zůstala na půli cesty, no spíše na začátku.   Volba a použití zcela nesourodých záběrů,   kde do hraného filmu byly použity záběry z   přírodopisného dokumentu a dobové záběry z   druhé světové války jen umocňují neblahý   dojem. Závěrečný taneček démona   doprovázený komentářem je už jen takový   bonus, aby divák nezůstal na pochybách, že se   jedná o nebetyčnou slátaninu. Kapitolou samu   pro sebe je i japonské herectví, jež je   poněkud, pro evropského diváka, nezvyklé. Ne   každý si k němu najde cestu. Já jsem si ji   našel, ale projev herců v tomto snímku byl   nestravitelný i pro mne. Všichni, bez výjimky,   hráli jak nadopovaní, a sedativem to rozhodně   nebylo. O příběhu a dialozích se raději   nebudu ani zmiňovat, protože bych musel použít   nějaké vulgarismy, což nemám ve zvyku. Jistě   je vše možné omluvit nízkým rozpočtem, ale   než něco takového, tak raději nic.
I   přesto, že se asijská kinematografie těší   mojí velké oblibě a japoncům většinou   nějaký ten bodík přitlačím, v tomto   případě konstatuji, že se Reigo-Monstrum z   hlubin, svou kvalitou ve všech možných   směrech, řadí k tomu nejhoršímu co jsem   během svého života viděl.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih141652minih141652Nejkrásnější den (2016) 
Der geilste Tag n
minih27244minih27244Asterix a Obelix (1999) 
Astérix et Obélix contre César n
minih22795minih22795Hodný ďáblík (1983) 
Un bon petit diable n
minih56852minih56852Vánoční přání (2007) [TV film] 
All I Want For Christmas n
minih41536minih41536Deštník (1967) [TV inscenace] 
Deštník n
minih68943minih68943Carlos (2010) [TV film] 
Carlos n
minih20191minih20191Šíleně smutná princezna (1968) 
Šíleně smutná princezna n
minih51024minih51024Profesionální lovec 2 (1997) 
Hardball n
minih117608minih117608Naboso (2014) 
Barefoot n
minih27538minih27538Blbec k večeři (1998) 
Le diner de cons n


Hodnocení:n12345678910
Reklama
Reigo, monstrum z hlubin (2008)Reigo, monstrum z hlubin (2008)Reigo, monstrum z hlubin (2008)Reigo, monstrum z hlubin (2008)
Reklama
Naposled navštívené:Přesunout nabok | Vymazat historii
Jerzy Kosiński

Kosiński Jerzy

Jemeljan Pugačov (Емельян Пугачев)

Jemeljan Pugačov
Емельян Пугачев

Naposled navštívené:
Jerzy Kosiński

Kosiński Jerzy

Jemeljan Pugačov (Емельян Пугачев)

Jemeljan Pugačov
Емельян Пугачев