Dům veselých duchů (1988)

Dům veselých duchů (High Spirits)
76.7 %
 
 

High Spirits

Další název: High Spirits - Die Geister sind willig

    Žánr: komedie / horor / romantický
    Země: Spojené státy americké / Velká Británie
    Délka: 97 min.
„On je američan a ona je zase duch. On má ženu hysterku, ona za muže svého vraha. Jak tato láska na hradě Plunkettových dopadne?“
Hvězdami této radostně duchařské komedie, jiskřící romantikou a rozvernými nadpřirozenými efekty, jsou Daryl Hannah, Peter O'Toole a Steve Guttenberg. Spolu s nimi se ve filmu scenáristy a režiséra Neila Jordana (Interview s upírem) představí Beverly D'Angelo, Jennifer Tilly, Peter Gallagher a Liam Neeson. Ti obývají Dům veselých duchů, kde zažijete největší legraci, jakou můžete zažít na tomto... nebo na onom světě!
Zchudlý Peter Plunkett (O'Toole) vymyslí dokonalý plán, jak zachránit svůj zadlužený zámek v Irsku: naláká americké turisty na to, že v domě straší. Když si ale Peter a jeho personál navléknou prostěradla a řetězy a vydají se strašit, vyděsí nejen platící hosty... probudí také skutečné duchy hradu Plunkett! A když americký turista Jack (Guttenberg) zahlédne nádherného ducha jménem Mary (Hannah), je to láska na první pohled. Jediné, s čím si teď Jack musí dělat starosti, je vraždící duch Maryina manžela…a jejich dvousetletý věkový rozdíl!
distributor DVD

režie:
Neil Jordan
 
 
hraje:
Peter O'Toole (Peter Plunkett), Daryl Hannah (Mary Plunkett Brogan), Steve Guttenberg (Jack Crawford), Peter Gallagher (bratr Tony), Jennifer Tilly (Miranda), Beverly D'Angelo (Sharon Brogan Crawford), Liam Neeson (Martin Brogan), Liz Smith (Mrs. Plunkett), Martin Ferrero (Malcolm), Ray McAnally (Plunkett Senior), Donal McCann (Eamon), Tom Hickey (Sampson), Connie Booth (Marge), Mary Coughlan (Katie), Tony Rohr (Christy)
 
 
scénář:
Neil Jordan
 
 
kamera:
Alex Thomson
 
 
hudba:
George Fenton
 
 
střih:
Michael Bradsell
 
 
výtvarník:
Keith Short
 
 
koproducent:
Nik Powell, Selwyn Roberts
 
 
výkonný producent:
Mark Damon, Moshe Diamant, Eduard Sarlui
 
 
producent:
David Saunders, Stephen Woolley
 
 
kaskadér:
Sarah Franzl, Eddie Powell, Rocky Taylor
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.