Dovolená s Andělem (1952)

Dovolená s Andělem
78.4 %
 
 

Další název: Pojeďte s námi

    Žánr: komedie
    Země: Československo
    Premiéra v ČR: 3.4.1953        
    Délka: 76 min.
„Mrzoutský revizor pražských drah se jede poprvé odborářsky zotavovat. To se mají rekreanti na co těšit...“
Gustav Anděl je revizorem pražských elektrických drah. Zakládá si nejen na tom, že mu nikdy neuteče černý pasažér, ale že i u něj doma všechno klape jako hodinky. Jenže ho nikdo nemá rád. Jak si taky oblíbit věčně podmračeného chlapíka, který má na všechno normy? Naštěstí jeho kolegové dostanou spásný nápad – vyvezou Anděla na podnikovou rekreaci. A podaří se nečekané – Anděl se nakonec ukáže jako sice trochu otravný, ale někdy i docela zábavný chlapík, a on sám pochopí, že ne všichni lidi jsou nepřátelé…

Jaroslav Marvan předvedl v roli Gustava Anděla jednu ze svých oblíbených kreací na téma "člověk je tvor společenský, jen k tomu musí dostat příležitost".

Zdroj: FTV Prima

režie:
Bořivoj Zeman
 
 
hraje:
Jaroslav Marvan (revizor Gustav Anděl), Josef Pehr (údržbář Václav Mašek), Josef Kemr (truhlář-modelář Vyhlídka), Vladimír Ráž (konstruktér Karel Pavlát), Jana Dítětová (svářečka Milada, Pavlátova žena), František Dibarbora (horník Štefan Palko), Stanislava Seimlová (řidička autobusu Marienka), Běla Jurdová (referentka Lída), Vladimír Řepa (Herzán), Rudolf Princ (správce), Alena Vránová (učitelka), Eva Foustková (Kazdová), Růžena Šlemrová (Pichlová), Josef Hlinomaz (Jeřábek), Antonín Vilský (Stehlík), Marie Norrová (rekreantka Havelková), Josef Příhoda (Vošahlík), Anna Kadeřábková (Řeháková), Blažena Slavíčková (poštovní úřednice), Alois Dvorský (listonoš), František Kokejl (horník Joséfek Babica z Prostějova), Antonín Klimša (Eman Gomolek), Renata Borová (Evička), Zora Doskočilová, František Fontén, Petr Neuberg, Věra Hrabánková, A. Fajfrlíková, Václava Austová
 
 
námět:
Josef Neuberg, František Vlček
 
 
scénář:
Josef Neuberg ( a technický), František Vlček ( a technický), Jarka Mottl, Bořivoj Zeman ( a technický)
 
 
kamera:
Jan Stallich
 
 
hudba:
Dalibor C. Vačkář, Bedřich Smetana (Pochod z Prodané nevěsty), Antonín Dvořák (Symfonie e moll (Z Nového světa)), Julius Fučík (Starý bručoun)
 
 
výprava-architekt:
Jan Pacák
 
 
kostýmy:
Karel Postřehovský, Marie Malá
 
 
střih:
Josef Dobřichovský
 
 
zvuk:
Emanuel Formánek, František Černý
 
 
výtvarník:
František Novák
 
 
zpěv:
Sbor (Krásné je žít, Zajíček ve své jamce; Táto, mámo, zelená se háj;), František Dibarbora (Vyznání;), František Kokejl (Tečka za láskou)
 
 
text písně:
Jarka Mottl (Krásné je žít; Vyznání; Tečka za láskou), Josef Neuberg (Krásné je žít; Vyznání; Tečka za láskou), František Vlček (Krásné je žít; Vyznání; Tečka za láskou)
 
 
masky:
Karel Marek
 
 
asistent režie:
Bohumil Svoboda, Květa Ondráková
 
 
asistent kamery:
Bohumil Hába
 
 
nahrál:
Filmový symfonický orchestr
 
 
dirigent:
Otakar Pařík
 
 
vedoucí výroby:
Ladislav Terš
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.