Dopis (1940)

Dopis (The Letter)
81.7 %
 
 

The Letter

    Žánr: krimi / drama / film noir
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 95 min.
„Drama o důsledích manželské nevěry.“
Děj filmu nás přenáší o několik desítek let zpět, do exotického prostředí kolem Singapuru, aby nám vyprávěl dramatický příběh manželky majitele plantáží Lesley. Jednoho dne je totiž na pozemcích rodiny nalezen zastřelený muž a Lesley se přizná, že jej zabila v sebeobraně. Jak se však během vyšetřování ukáže, není všechno tak jednoznačné a definitivní jasno může vnést jen dopis.
Film byl natočen podle hry Williama Somerserta Maughamova. Jeho předloha se dočkala několikerého zpracování, byly natočeny tři filmy v letech 1929, 1940 a 1947, a jedna televizní adaptace v roce 1982. V tomto filmu z roku 1940 vytvořila hlavní a rozhodně ne jednoduchou postavu Lesley jedna z hollywoodských legend Bette Davisová.
[ČTV]

režie:
William Wyler
 
 
hraje:
Bette Davis (Leslie Crosbie), Herbert Marshall (Robert Crosbie), James Stephenson (Howard Joyce), Frieda Inescort (Dorothy Joyce), Gale Sondergaard (Mrs. Hammond), Bruce Lester (John Withers), Elizabeth Inglis (Adele Ainsworth), Cecil Kellaway (Prescott), Victor Sen Yung (Ong Chi Seng), Doris Lloyd (Mrs. Cooper), Willie Fung (Chung Hi), Tetsu Komai (chlapec)
 
 
námět:
W. Somerset Maugham (hra)
 
 
scénář:
Howard Koch
 
 
kamera:
Tony Gaudio
 
 
hudba:
Max Steiner
 
 
kostýmy:
Orry-Kelly
 
 
střih:
George Amy, Warren Low
 
 
výprava:
Carl Jules Weyl
 
 
výkonný producent:
Hal B. Wallis
 
 
producent:
William Wyler
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.