Divoch (1936)

Divoch
60 %
 
 

Další název: Wild Girl

    Žánr: komedie
    Země: Československo
    Premiéra v ČR: 4.8.1936        
    Délka: 89 min.
„Letní milostné dobrodružství mladého továrníka“
POZOR SPOILER!!

Slečna Vlasta žije s tetinkou a Floriánem na zámečku v Dubrovníku. Zrovna teď se koupal a ona mu schovala šaty a dala je na rohy býkovi.

Dva starší pánové - bankéř Pechan a Vlastin otec si ukazují fotky svých dětí. Mladíka Theodora a dívky Vlasty. Oba pánové se domnívají, že by se mohli vzít.

Zbohatlický syn, Mirko Rolín už má dost přepychu a vsadí se, že půjde pěšky „kolem světa“, a vzdá se komfortu, jakož i dívek.

Mirko je tedy na cestě a jen náhodou narazí na Vlastu, které se pokazilo auto. Opraví jej a později přijde až k sídlu kde Vlasta žije. Zde jej nechají přespat a za to jej Florián zaměstná jako řidiče a sluhu. K zámečku se blíží Vlastin ženich Theodor Pechan, totiž ten, kterého otec se smluvil s otcem Vlastiným, panem Karasem. Ihned po příjezdu spadne do vody. Mladík se s Mirkom zná a je to právě Mirko, kdo určí další taktiku postupu. Stále se Vlastě věnuje, také na otcův rozkaz. Hraje s ní tenis a učí ji anglicky. A do toho přijíždí Růža, takto Pechanova snoubenka. Je to divadelní herečka a ihned mu ztropí nepříjemnost. Do toho přichází pan Karas a splete si ji s očekávanou společnicí. Pak dojde k roztržce a Vlasta ujíždí na koni pryč. Naštěstí je zde Mirko, aby ji přivezl zpět. Růža to zařídí tak, aby otec Karas byl proti sňatku Pechana a Vlasty a ten se rozhodne, prohlásit zasnoubení za zrušené. A hned se o ni pokusí. A vzápětí praskne Mirkova sázka. A Vlasta začne trucovat. Pak se všichni nacamrají jak dobytci a výsledek stojí za to. Odskáče to hlavně Růža, tedy nyní Helenka, protože se u ní střídají noční návštěvy. Druhý den je vše v poklidu, až na ty zamotané vztahy a ty je třeba rozmotat. Podaří se to?  Autor: Pitryx

režie:
Jan Sviták
 
 
hraje:
Rolf Wanka (Mirko Rolín), Theodor Pištěk (Silvestr Karas), Nancy Rubensová (Vlasta), Jaroslav Marvan (bankéř Pechan), František Paul (Theodor), Truda Grosslichtová (Rosa Valetti / Růžena Válečková), Břetislav Hrstka (Florián), Antonie Nedošinská (Kateřina), Jarmila Švabíková (přítelkyně), Jan Pivec (prokurista), Karel Jelínek (Rolinův přítel), Josef Gruss (Rolinův přítel), Ladislav Hemmer (Rolinův přítel), Karel Postranecký (portýr), Gina Hašler (číšník), Jiří Hron (Mirkův přítel), Emil Dlesk (hotelový sluha), Miroslav Rudlof (Rolinův přítel), R. Štanglová (role neurčena)
 
 
námět:
Miloš Křenovský (román)
 
 
scénář:
Čeněk Šlégl
 
 
kamera:
Jan Roth
 
 
hudba:
Karel Hašler, Miloš Smatek
 
 
výprava-architekt:
Štěpán Kopecký
 
 
střih:
Marie Bourová
 
 
zvuk:
František Šindelář
 
 
producent:
František Jerhot
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.