Dick Tracy (1990)

Dick Tracy
62.7 %
 
 
    Žánr: gangsterka
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 103 min.
Legendární komiksová postava Dick Tracy je nejodvážnější a nejzásadovější policejní detektiv, který neúnavně bojuje proti zločineckému podsvětí. Přestože je obdivován a milován krásnými ženami, zůstává věrný své skromné Tess. Když však poznává svůdnou barovou zpěvačku Mahoney, jsou jeho zásady vážně ohroženy...

Detektiv Tracy se poprvé objevil jako komiksová postava na stánkách deníku Detroit Mirror v roce 1931, poté se z něj stal hrdina kresleného filmu a už ve druhé polovině třicátých let vznikaly první díly filmové série v hlavní roli s Ralphem Byrdem. Od roku 1937 do roku 1941 byly natočeny čtyři seriály, které následovaly čtyři celovečerní filmy.
Nejslavnější verzí je právě tento film z roku 1990, natočený hercem Warrenem Beattym, který ztělesnil i titulní postavu. Mahoney si v něm zahrála zpěvačka Madonna (jí interpretovaná píseň "Sooner or Later (I Always Get My Man)" obdržela Oscara), v rolích padouchů se představí k nepoznání maskované hvězdy jako např. Al Pacino (nominace na Zlatý globus a na Oscara), Dustin Hoffman či James Caan (Spaldoni).  Autor: Veronika42

režie:
Warren Beatty
 
 
hraje:
Warren Beatty (Dick Tracy), Madonna (Breathless Mahoney), Charlie Korsmo (Kid), Michael Donovan O'Donnell (McGillicuddy), Jim Wilkey (Stooge), Stig Eldred (Shoulders), Chuck Hicks (Obočí), Lawrence Steven Meyers (Malá Tvář), William Forsythe (Flattop), Ed O'Ross (Itchy), Glenne Headly (Tess Trueheart), Marvelee Cariaga (Soprano), Seymour Cassel (Sam Catchem), James Keane (Pat Patton), Charles Durning (Brandon), Mandy Patinkin (88 Keys), Al Pacino (Big Boy Caprice), R. G. Armstrong (Pruneface), Dustin Hoffman (Mumbles), Kathy Bates (pí. Greenová), Dee Hengstler (tanečnice), Sheila Lussier (gangsterská milenka), Tom Finnegan (uniformovaný policista v Ritzu), Bruce Mahler (reportér)
 
 
námět:
Chester Gould (komiks)
 
 
scénář:
Jim Cash, Jack Epps
 
 
kamera:
Vittorio Storaro
 
 
hudba:
Danny Elfman
 
 
kostýmy:
Milena Canonero
 
 
střih:
Richard Marks
 
 
zvuk:
Dennis Drummond (supervize), Beth Bergeron, James E. Webb
 
 
dabing:
Vít Ondračka (chlapec)
 
 
zpěv:
Madonna (performer: "Sooner Or Later I Always Get My Man", "More", "What Can You Lose"), Al Jarreau ("Rompin' & Stompin'")
 
 
choreografie:
Jeffrey Hornaday
 
 
zvláštní efekty:
Casey Cavanaugh (supervize), Lawrence J. Cavanaugh (koordinátor), Bruce R. Steinheimer (supervize), Joe Montenegro
 
 
koproducent:
Jon Landau
 
 
koordinátor kaskadérů:
William H. Burton
 
 
vizuální efekty:
Harrison Ellenshaw, Glenn Campbell
 
 
masky:
Richard Dean (konzultant), Kevin C. Haney
 
 
fotograf:
Peter Sorel
 
 
výprava:
Richard Sylbert
 
 
nahrál:
James Thatcher (hudebník: lesní roh)
 
 
výkonný producent:
Art Linson, Floyd Mutrux, Barrie M. Osborne
 
 
producent:
Warren Beatty
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.