Děvče z ostrova Fanö (1940)

Děvče z ostrova Fanö (Das Mädchen von Fanö)
75 %
 
 

Das Mädchen von Fanö

Další název: Děvče z Fanö; The Girl from Fano

    Žánr: adaptace / melodrama
    Země: Německo - předválečné
    Délka: 97 min., 2653 metrů
"Děvče z ostrova Fanö". Děj tohoto německého filmu diváka zavádí do neobvyklého nicméně zajímavého prostředí rybářů na západním pobřeží Dánska a Německa. Tam na dánském ostrůvku žije jako lékařova pomocnice dívka životem vznášející se mezi sněním samoty a touhou po citovém vzrušení. To přijde, když se po bouřlivé plavbě tam zastaví dva němečtí rybáři: Jeden z nich, výbojnější a lehkomyslnější, dívku získá, ač druhý, vážnější, si ji rovněž zamiluje. Dívka projde školou zklamání a úzkosti, než najde své pravé místo v životě.

Hraje ji Brigitta Horneyová, která ještě divákům nevymizela z paměti z pěkného filmu "Osvobozené ruce" (viz popiska na FDB). Vytvořila tu postavu děvčete, svou citovostí, jemností a důvěřivostí přerůstající drsné okolí, jehož představitelé jsou především oba mužové Joachim Gottschalk, jako lehkomyslník, nevybíravý v prostředcích za cenu úspěchu, přece však kolísající mezi ženou a milenkou, a Gustav Knuth, opravdovější, citům snáze podléhající, jinak však mužný typ. Viktoria Ballasco je tu v úloze ženy, šťastné proto,že neví o tom, že je klamána. V režii Hanse Schweikarta mohly diváky zaujmou scény z těžkého rybářského života na moři za nepohody i výhledy za klidného počasí.  Autor: Asmodej

režie:
Hans Schweikart
 
 
hraje:
Brigitte Horney (Patricia (Pat)), Gustav Knuth (Frerk, dánský rybář), Joachim Gottschalk (Ipke, dánský rybář), Viktoria von Ballasko (Angens, Ipkeho žena), Paul Wegener (Ulerk Ohm), Gerhard Bienert (Hinnerk), Charlotte Schultz (Berthe), Helmut Brasch (Klaus), Wilhelm P. Krüger (Dusenschön), Isa Vermehren (Volig), Fritz Hoopts (Jens, hlídač majáku), Franz Weber (holič), Paul Bildt (kapelník Breitling), Walter Hillbring (muž, který půjčuje čluny), Karl Dannemann (lodník), Hans Kraft (cestující), Fritz Reiff (patentový poradce), Helmut Weiss (elegantní muž), Heddo Schulenburg (plavčík), Joachim Pfaff (dítě), Justus Paris (dr. Sperling), Luise Hohorst (zdravotní sestra)
 
 
námět:
Günther Weisenborn (román)
 
 
scénář:
Kurt Heuser
 
 
kamera:
Carl Hoffmann
 
 
hudba:
Alois Melichar
 
 
výprava-architekt:
Rudolf Pfenninger, Ludwig Reiber
 
 
kostýmy:
Maria Pommer-Uhlig
 
 
střih:
Werner Jacobs
 
 
zvuk:
Carl Becker
 
 
vedoucí produkce:
Walter Fabry, Willy Habantz, Willy Laschinsky
 
 
asistent režie:
Auguste Barth-Reuss
 
 
asistent kamery:
Heinz Schnackertz
 
 
fotograf:
Ferdinand Rotzinger
 
 
výkonný producent:
Curt Prickler
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.