Co se z nás stalo (2015) [DCP]

Co se z nás stalo (Sorgenfri)
66 %
 
 

Sorgenfri

Další název: What We Become; Čo sa z nás stalo;

    Žánr: thriller / horor
    Země: Dánsko
    Délka: 85 min.
Může se to stát i vám. Epidemie neznámého viru, kvůli které se celé městečko dostane do karantény, dokáže pěkně zacloumat s rodinnou pohodou. Zvlášť když se ukáže, že ona nákaza mění lidi v krvelačné zabijácké šílence. Na tuto možnost je dobré se připravit, a proto vám doporučujeme navštívit speciální „zavirovanou“ otrlou projekci, na níž bude dohlížet patřičně vybavený zdravotnický personál a kde se budou přísně dodržovat stanovená hygienická pravidla. Pokud se budete řídit našimi pokyny, omezeními a doporučeními, pak slibujeme, že otázka „Co se z nás stalo?“ nebude patřit vám, ale jen těm méně šťastným jedincům tam venku, kteří našich dobře míněných rad nedbali.
Ve filmu, který si pustíme, dánský režisér Bo Mikkelsen civilní severský přístup k žánrům úspěšně aplikoval na filmy o zombie epidemiích. Příběh o světě, kde řádí hordy sousedů proměněných v nakažené lidožravé maniaky, vypráví z pohledu jedné docela obyčejné současné rodiny. Nejsou tu žádní bývalí policajti, kteří trefí mozek ohnilé zombie na vzdálenost několika kilometrů, žádní vědci, kteří dokáží odhalit příčiny smrtícího viru, a žádné prázdné obchodní domy, věznice, nebo laboratoře, kde by přeživší mohli najít trvalejší azyl. Je tu jen rodinka ustrašených lidí, kterým skupina vojáků v plynových maskách přetáhne přes celý dům igelitový potah a zakáže jim vycházet ven. V takhle totální skleníkové izolaci samozřejmě intenzivně bují tísnivé pocity nejistoty, bezbrannosti a akutního ohrožení.
Festival Kino otrlého diváka 2016

režie:
Bo Mikkelsen
 
 
hraje:
Mille Dinesen (Pernille), Mikael Birkkjær (Casper), Ole Dupont (Læge), Marie Hammer Boda (Sonja), Troels Lyby (Dino), Therese Damsgaard (Anna), Rita Angela (Elna), Benjamin Engell (Gustav), Ella Solgaard (Maj), Sonny Lahey (člen SWATu), Diana Axelsen (Dorte), Michael Molin (operátor SWATu)
 
 
scénář:
Bo Mikkelsen
 
 
kamera:
Adam Philp
 
 
hudba:
Martin Pedersen
 
 
kostýmy:
Rikke Simonsen
 
 
střih:
Bo Mikkelsen, Niels Ostenfeld
 
 
zvuk:
Peter Albrechtsen (supervize)
 
 
zvláštní efekty:
Søren Skov Haraldsted, Christian Kitter
 
 
koordinátor kaskadérů:
Anders Nylander Thomsen
 
 
vizuální efekty:
Peter Hjorth (supervize)
 
 
masky:
Morten Jacobsen
 
 
výprava:
Thomas Bremer
 
 
výkonný producent:
Meta Louise Foldager Sørensen, Kenneth D. Plummer, Louis Tisné
 
 
producent:
Sara Namer
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.