Číslo 5 žije II (1988)

Číslo 5 žije II (Short Circuit 2)
68.3 %
 
 

Short Circuit 2

    Žánr: komedie
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 1.12.1990        
    Délka: 104 min.
„Další příhody robota s lidskými smysly“
Úspěch protiválečně laděné komedie o bojovém robotu, který po zásahu bleskem ožil a získal nejen schopnost samostatně uvažovat a projevovat emoce, ale navíc také značně pacifistickou povahu, inspiroval producenty k natočení dalšího dílu. Vedle svérázného robota, který si říká Johny Pětka, je tu hlavní postavou Ben Jahvri, bývalý partner Newtona Crosbyho, který robota kdysi pro společnost Nova Robotics vytvořil. Benovi se nedaří nijak zvlášť dobře. Živí se na ulici jako prodavač malých robotků, a protože zcela postrádá obchodního ducha, málem by propásl jedinečnou příležitost, když jeho malí roboti okouzlí hezkou Sandy, nákupčí velké firmy. Naštěstí je tu kolega, protřelý prodavač hodinek Fred, a tak než se Ben vzpamatuje, je z něj velkovýrobce hraček. Smůlou je, že si novopečení podnikatelé pro svou výrobní linku vybrali místo, odkud se právě skupina lupičů chystá k loupeži diamantů. V boji s gangstery, kteří se neštítí ničeho, však oba muži dostávají nečekaného spojence - Johnyho Pětku, kterého Benovi poslali Newton a Stephany. Válka s lupiči může začít a svérázný robot do ní vnese nejen pořádnou dávku vzrušení, ale také zábavy, pramenící z jeho neobvyklého smyslu pro humor a schopnosti udělat taškařici z každé situace.

Zdroj: Nova

režie:
Kenneth Johnson
 
 
hraje:
Fisher Stevens (Ben Jahrvi), Michael McKean (Fred Ritter), Cynthia Gibb (Sandy Banatoniová), Jack Weston (Oscar Baldwin), Dee McCafferty (Saunders), David Hemblen (Jones), Don Lake (Mike), Damon D'Oliveira (Bones), Tony De Santis (ruský taxikář), Eric Keenleyside (řidič náklaďáku), Phillip Jarrett (podvodník), Jeremy Ratchford (Bill), Kurt Reis (Mr. Arnold), Garry Robbins (Francis), Ric Sarabia (výrobce malých robotů), Barry Flatman (Robotic company CEO), Sam Moses (majitel obchodu s oděvy), Tito Núñez (Zorro), Robert LaSardo (Spooky), Richard Comar (Mr. Slater), Lili Francks (důstojník Mendezová), Wayne Best (důstojník O'Malley), Gerard Parkes (kněz), Chris Barker (řidič autobusu), Claudette Roche (sekretářka), Rex Hagon (Dartmoor), Rummy Bishop
 
 
scénář:
S.S. Wilson, Brent Maddock
 
 
kamera:
John McPherson
 
 
hudba:
Charles Fox
 
 
výprava-architekt:
Bill Brodie
 
 
kostýmy:
Larry S. Wells
 
 
střih:
Conrad Buff IV
 
 
dabing:
Oldřich Kaiser (Ben), Jiří Štěpnička (Fred), Taťjana Medvecká (Sandy), Soběslav Sejk (Oscar), Petr Pospíchal (Číslo 5), Vladimír Matějček (Dartmoor), Oldřich Vlach (Saunders), Jan Schánilec (Jones), Michal Pavlata (Manic Mike), Jaromír Meduna (pan Slater), Ilona Svobodová (Stephanie Specková), Vlastimil Zavřel (podvodník s kartami), Gustav Bubník (Bones), Milan Mach (Hans De Ruyter), Viktor Vrabec (ředitel Robotic Company), Jaroslav Vágner (kněz), Ladislav Županič (Sergej), Stanislav Zindulka (trafikant), Jan Sedliský (řidič autobusu), Marcela Nohýnková (soudkyně), Ivan Gübel (O’Malley), Jiří Prager (role neuvedena), Bedřich Šetena (role neuvedena), Karel Chromík (role neuvedena), Bohdan Tůma (role neuvedena)
 
 
zpěv:
Bonnie Tyler ("Holding Out For A Hero"), Marvin Gaye ("I Heard it Through the Grapevine")
 
 
zvláštní efekty:
Jeff Jarvis (supervize)
 
 
spolupráce:
Eric Allard (roboti-supervize)
 
 
výkonný producent:
Michael MacDonald
 
 
producent:
David Foster, Lawrence Turman, Gary Foster
 
 
kaskadér:
Alison Reid, Dennis Lundin
 
 
překlad:
Oldřich Černý (české dialogy), J.A. Vaculík (české dialogy)
 
 
vedoucí výroby:
Eric Allard
 
 
režie českého znění:
Elmar Kloss (režie české verze)
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.