Četa (1986)

Četa (Platoon)
86.6 %
 
 
 
 
 
Film na Blu-ray

Platoon

Další název: Čata (SK)

    Žánr: válečný / drama
    Země: Spojené státy americké / Velká Británie
    Délka: 111 min.
„Slavné válečné drama nás zavádí do vietnamské džungle.“
Na letišti přistává letadlo s novými vojáky. Čeká je vietnamské peklo.
Rázem se ocitáme i s mladým Chrisem v srpnu roku 1967 poblíže kambodžských hranic. Právě Chris má za úkol hlídat, ale muž, kterému pak hlídání předá, na stráži usne, a proto se nepřítel dostane příliš blízko a začne boj. Později zas naleznou komplex bunkrů, kde nikdo není, a než jim dojde, že je to past, přicházejí dva vojáci o život. Přesunou se do vesnice, kde jeden z nich, seržant Barnes, zastřelí ženu. Následně vznikne mezi ním a seržantem Eliasem konflikt, který se potáhne hodně dlouho. Tato událost rozdělí muže na dva tábory. Jenže přitom také musí držet pospolu, aby vůbec přežili. A tak ve válečné vřavě využije Barnes zmatku, stane Eliasovi tváří v tvář a vystřelí na něj. Domnívá se, že je mrtev. A tak to také sdělí Crisovi. Ale ten tuší podvod. A pak všichni z vrtulníku vidí, jak Elliase honí vietnamci a dostali jej. Později dochází k prudkému útoku spousty vietnamců a ti kosí američany jako obilí. Skoro po bitvě nalézá Chris raněného Barnese, kterému slíbil smrt za Eliase. Jenže bude schopen jej raněného zabít?  Autor: Pitryx

režie:
Oliver Stone
 
 
hraje:
Tom Berenger (Bob Barnes), Willem Dafoe (seržant Elias), Charlie Sheen (Chris Taylor / vypravěč), Forest Whitaker (Velký Harold), Francesco Quinn (Rhah), John C. McGinley (Red O'Neill), Richard Edson (Sal), Kevin Dillon (Bunny), Johnny Depp (Lerner), Mark Moses (Wolfe), Tony Todd (Warren), Corey Glover (Francis), Dale Dye (kapitán Harris), Keith David (King), Oliver Stone (velitel bunkru), Paul Sanchez (Doc), Reggie Johnson (Junior), David Neidorf (střelec Tex), Chris Pedersen (Crawford), Corkey Ford (Manny), Ivan Kane (Tony), J. Adam Glover (Sanderson), Kevin Eshelman (Morehouse), Bob Orwig (Gardner), James Terry McIlvain (Ace, radista), Peter Hicks (Parker), Basile Achara (Flash), Steve Barredo (Fu Sheng), Chris Castillejo (Rodriguez), Andrew B. Clark (Tubbs), Bernardo Manalili (šéf vesnice), Than Rogers (velitel ženské věsnice), Li Thi Van (dcera šéfa vesnice), Clarisa Ortacio (stará žena), Romy Sevilla (jednonohý muž), Matthew Westfall (šílený voják), Nick Nickelson (první mechanik), Warren McLean (druhý mechanik), Li Mai Thao (oběť únosu), Ron Barracks (medik), H. Gordon Boos (voják s jetřábím střihem), Mark Ebenhoch (neuveden)
 
 
námět:
Oliver Stone
 
 
kamera:
Robert Richardson
 
 
hudba:
Stephen Foster (píseň "Oh! Susannah"), Samuel Barber (Adagio pro smyčce), Georges Delerue, Budd Carr
 
 
výprava-architekt:
Bruno Rubeo
 
 
střih:
Claire Simpson
 
 
zvuk:
Gordon Daniel (supervize), Richard Stone, Frank Fleming
 
 
produkce:
Joe Constantino, Cenon Gonzalez, Ooty Moorehead
 
 
zvláštní efekty:
Yves de Bono
 
 
koproducent:
Kitman A. Ho
 
 
koordinátor kaskadérů:
Gil Arceo
 
 
masky:
Cecille Baun (zvláštní maskérské efekty), Derek Howard (zvláštní maskérské efekty), Gordon J. Smith (zvláštní maskérské efekty), Gionilda Stolee (zvláštní maskérské efekty)
 
 
asistent režie:
Gerry Toomey (druhý)
 
 
výkonný producent:
John Daly, Derek Gibson
 
 
producent:
Arnold Kopelson
 
 
marketing a PR:
Frans J. Afman (finanční servis)
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.