Buď zdráv, umělče! (1973)

Buď zdráv, umělče! (Salut l'artiste!)
71.3 %
 
 

Salut l'artiste!

    Žánr: komedie
    Země: Francie / Itálie
    Délka: 96 min.
„Marcello Mastroianni a Jean Rochefort v životní formě!“
Nicolas Montei je herec, který to však ve svých pětačtyřiceti dotáhl jen na představitele drobných epizodních rolí. Proto musí svůj příjem dohánět řadou malých „kšeftů“. Žije v neustálém spěchu, zápasí s nedostatkem času, což se samozřejmě promítá i do jeho soukromého života, který je víc než neuspořádaný, protože problém není jen v čase, ale možná i v citech, ve vzpomínkách a především největší starosti dělá Nicolasovi jeho dospívající syn z prvního manželství, kterému otec velmi chybí.
Vynikající hořké komedii režiséra Yvese Roberta vévodí Marcello Mastroianni a Jean Rochefort, hvězdy, dvě osobnosti, které možná mnohé ve své herecké kariéře zažily na vlastní kůži.
Film uvádí Česká televize v původním dabingu s Václavem Voskou.
Česká televize

režie:
Yves Robert
 
 
hraje:
Marcello Mastroianni (Nicolas), Françoise Fabian (Peggy), Carla Gravina (Elisabeth), Jean Rochefort (Clément), Evelyne Buyle (Bérenice), Lise Delamare (paní Rosemondová), Simone Paris (ředitelka divadla), Hélène Vallier (skriptka), Maurice Barrier (Al Capone), Dominique De Keuchel (Rodrigue), Robert Dalban (vrátný v hotelu), Sylvie Joly (fotografka), Georges Staquet (Napoléon-Charles), Paul Bonifas (starý herec), Louise Chevalier (garderobiérka), Michel Francini (ředitel hotelu), Jacques Giraud (technik ve studiu), Pierre Moncorbier (režisér v divadle), Maurice Risch (fotograf), Max Vialle (majitel kabaretu), Xavier Gélin (Zeller), Nicole Jamet, Henri-Jacques Huet (režisér), Yves Robert, Lionel Vitrant, Gérard Jugnot, Bernadette Robert, Philippe Bruneau, Tania Balachova (paní Gromoff, garderobiérka)
 
 
scénář:
Jean-Loup Dabadie, Yves Robert
 
 
kamera:
Jean Penzer
 
 
hudba:
Vladimir Cosma
 
 
zvuk:
Bernard Aubouy
 
 
produkce:
Guy Blanc
 
 
výprava:
Théobald Meurisse
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.