Blackjack (1997) [TV film]

Blackjack
65.2 %
 
 
    Žánr: akční
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 112 min.
Majitel casina Bobby Stern má potíže. Na jeho podnik dostal zálusk místní kápo mafie a Bobbymu vyhrožuje únosem jeho devítileté dcery Casey. Stern se domluví se svým přítelem Jackem Devlinem (Dolph Lundgren), aby jeho dceru ochraňoval. Jack po odchodu ze státních služeb pracuje jako profesionální osobní strážce. Mafiáni se skutečně pokusí o únos, ale Jack jejich útok odrazí. Bohužel při akci utrpí zranění, je částečně oslepen. Následně je jeho přítel Bobby zavražděn a Jack si bere Casey k sobě. Další job, ochranu modelky Cinder Jamesové, vezme na přímluvu svého přítele šerifa Hastingse, který je těžce postřelen v její společnosti.

Na topmodelku útočí neznámý ctitel, vyhrožuje jí smrtí. Jack zachrání Cinder před dalším atentátem, a ta se mu svěří s tím, že útočníkem je pravděpodobně její bývalý manžel, který neunesl tíhu jejího úspěchu v modelingu. Devlin se pustí do pátrání a zjistí, že se bývalý manžel spojil s manažerem modelky. Zostří ještě více svojí ochranu, ale přesto nezabrání únosu modelky během jedné módní přehlídky. Jack zjistí přes své kontakty pravděpodobný úkryt zločinců, vydá se za její záchranou, při které se musí vyrovnat nejen s přesilou, ale i se svým zdravotním handicapem.  Autor: curil

režie:
John Woo
 
 
hraje:
Dolph Lundgren (Jack Devlin), Kate Vernon (dr. Rachel Steinová), Kam Heskin (James), Fred Williamson (Hastings), Andrew Jackson (don Tragle), Saul Rubinek (Thomas), Peter Keleghan (Bobby Stern), Nicu Branzea (Ghide Sinno), Phillip MacKenzie (Rory), Padraigin Murphy (Casey), Tony De Santis (detektiv Trini), Scott Nichol (dealer), Géza Kovács (Kamenev), Christie MacFadyen (Nicky Sternová), Slavko Hochevar (Hairy), Glyn Thomas (bodyguard), Peter Virgile (Richard), Laurence Walsh (Dorothy), Frank Crudele (Murphy), Ted Simonett (Mark), George King (Witehead), Sharon Bernbaum (ošetřovatelka), Cherilee Taylor (zřízenec v motelu), Antonella LaCaprara (MC), Michelle Moffett (policistka), Robert Lee (doktor)
 
 
scénář:
Peter Lance
 
 
kamera:
Bill Wong
 
 
hudba:
Micky Erbe, Maribeth Solomon
 
 
výprava-architekt:
Karen Bromley
 
 
kostýmy:
Suzette Daigle
 
 
střih:
Ron Wisman
 
 
koordinátor kaskadérů:
Ken Quinn
 
 
výkonný producent:
Peter Lance, John Woo, Terence Chang, Christopher Godsick
 
 
producent:
David Wu, John Ryan
 
 
kaskadér:
Taryn Ash, Jennifer Vey, Alison Reid, Brittney Banks, Lloyd Adams
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.