Báječný den (1996)

Báječný den (One Fine Day)
67.7 %
 
 

One Fine Day

Další název: Báječný deň (SK)

    Žánr: komedie / romantický
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 13.2.1997        
    Délka: 108 min.
„Poslední, co chtěli, bylo zamilovat se. A přesně to se jim stalo“
Rozvedený novinář Jack Taylor, do jehož péče svěří bývalá manželka na týden jejich dceru Maggie, a rozvedená architektka Melanie Parkerová, která se stará o syna Sammyho, shodou okolností zmeškají odplutí parníku na celodenní školní výlet dětí. Oba exponovaní rodiče musí v běžném pracovním dni plném povinností vyřešit, co s dětmi, ale nejjednodušší řešení – předat je na hlídání příbuzným – selhává. Situaci komplikuje jak averze dětí vůči sobě, tak nedůvěra a averze rodičů k opačnému pohlaví. Stresová situace nutí rodiče k vzájemné pomoci: Melanii čeká prezentace jejího významného architektonického projektu, Jacka tisková konference, na níž má předložit důkazy o tom, že starostovu volební kampaň finančně podporuje mafie. Hektický den, vyplněný překotnou koordinací osobních programů, dětským nezáměrným torpédováním snahy dospělých, nedopatřeními a drobnými nehodami sbližuje nejen děti, ale i dospělé…

Zdroj: FTV Prima

režie:
Michael Hoffman
 
 
hraje:
Michelle Pfeiffer (Melanie Parkerová), George Clooney (Jack Taylor), Mae Whitman (Maggie), Alex D. Linz (Sammy), Charles Durning (Lew), Amanda Peet (Celia), Michael Massee (Eddie), Ellen Greene (Elaine Liebermanová), George Martin (Smith Leland), Joe Grifasi (Manny Feldstein), Barry Kivel (Yates SROV.), Jon Robin Baitz (Yates Jr.), Holland Taylor (Rita), Rachel York (Liza), Pete Hamill (Frank Burroughs), Anna Maria Horsford (Evelyn), Gregory Jbara (reportér), Sheila Kelley (Kristen), Robert Klein (dr. Martin), Ashley Greenfield (Jessica), Bitty Schram (Marla)
 
 
scénář:
Terrel Seltzer, Ellen Simon
 
 
kamera:
Oliver Stapleton
 
 
hudba:
James Newton Howard
 
 
výprava-architekt:
David Gropman
 
 
kostýmy:
Susie DeSanto
 
 
střih:
Garth Craven
 
 
zvuk:
Petur Hliddal
 
 
vedoucí produkce:
Kate Guinsburg, Michelle Pfeiffer
 
 
produkce:
Lynda Obst
 
 
titulky-česká verze:
Lenka Pospíchalová
 
 
dabing:
Adam Lanči (Sammy Parker)
 
 
zpěv:
Van Morrison ("Someone Like You", "Have I Told You Lately?"), Shawn Colvin ("Someone Like You"), Tina Arena ("Love's Funny that Way")
 
 
zvláštní efekty:
Robert DeVine
 
 
nahrál:
James Thatcher (hudebník: lesní roh)
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.