Autopohádky (1982)

Autopohádky (Automärchen)
55 %
 
 

Automärchen

Další název: Autoškola

    Žánr: komedie
    Země: NDR
    Premiéra v ČR: 1/1985        
    Délka: 94 min.
„Tři pohádkové příběhy pro dospělé podle stejnojmenné knihy Jiřího Marka.“
Tři bláznivé komediální příběhy natočil Erwin Stranka ve východoněmeckém studiu DEFA podle tří povídek českého spisovatele Jiřího Marka. Povídky spojuje autodílna a postava nájemce Aliho Kuslowskiho a mechanika Sengebusche, stejně jako pohádkové motivy s nadpřirozenými bytostmi.

Starý účetní Piel rybaří u jezera a zdá se mu o tančících lesních vílách. Když odjíždí domů trabantem, objeví vílu, která miluje rychlou jízdu. Jeho lidové vozítko ujíždí nepovolenou rychlostí a Piel je kontrolován silniční hlídkou. Po příjezdu do autodílny objeví na sedadle věneček víly. Další pokračování připomene Fausta, když se Ulrich Neumann zaplete s mocnostmi pekelnými. Při vynášení odpadků se před jeho očima popelnice promění v luxusní automobil. Muž upíše svou duši peklu za auto, ale nestačí na jeho spotřebu, a tak skončí pod kapotou auta, které se změní opět v popelnici. Do poslední pohádky vstupuje i Sengenbusch, který nachytá Aliho v posteli své dcery Iny. Odjíždí rozčilený do dílny a vezme stopaře, který se mu představí jako "Karambol". Dokáže způsobit nehodu, kdy chce a kde chce. Hned to také dokáže. Karambol z dobré vůle způsobuje dopravní nehody v blízkosti jejich autodílny a zásobí je prací.  Autor: curil

režie:
Erwin Stranka
 
 
hraje:
Kurt Böwe (Sengebusch; Karambol), Marylu Poolman (Sengebuschová), Roman Kaminski (Ali Koslowski), Dezsö Garas (Piel), Michèle Marian (Heidelinde), Horst Weinheimer (Ulrich Neumann), Angela Brunner (Ursula Neumannová), Ramona Hennecke (Ina Sengebuschová), Barbara Dittus (pokladní), Alfred Struwe (Sauerboom), Fred Delmare, Michael Falkenhagen (Rudi Patzke), Dorit Gäbler (Barbara), Wolfram Handel, Gertraud Last, Willi Schrade, Hans-Joachim Wolfram, Werner Pfeifer (Müller-Breithaupt)
 
 
námět:
Jiří Marek (stejnojmenná kniha)
 
 
scénář:
Erwin Stranka
 
 
kamera:
Helmut Bergmann
 
 
hudba:
Karl-Ernst Sasse
 
 
výprava-architekt:
Paul Lehmann
 
 
kostýmy:
Christiane Dorst
 
 
střih:
Barbara Simon
 
 
zvuk:
Günter Witt, Werner Schulze
 
 
vedoucí produkce:
Walter Hunger (asistent), Karl-Heinz Marzahn
 
 
dabing:
Václav Šašek (české dialogy), Jiří Zavřel (Segenbusch), Stanislav Bruder (Karambol), Jaroslava Panýrková (Segenbuschová), Jiří Prager (Ali Koslowski), Stanislav Fišer (Piel), Jana Paulová (Heidelinde)
 
 
zvláštní efekty:
Helga Christ (koordinátor)
 
 
masky:
Regina Lück
 
 
vedoucí výroby:
Manfred Renger
 
 
skript:
Werner Beck
 
 
režie českého znění:
Pavel Klemens
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.