Assassin's Creed (2016)

Assassin's Creed
60.4 %
 
 
    Žánr: akční / dobrodružný
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 29.12.2016        
    Délka: 102 min.
„Osud ti koluje v žilách“
Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti.

Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa.

Film Assassin’s Creed vznikl na základě stejnojmenné slavné herní série a vedle Michaela Fassbendera se ve filmu představí další uznávaní herci Marion Cotillard, Jeremy Irons a Brendan Gleeson.
CinemArt

režie:
Justin Kurzel
 
 
hraje:
Michael Fassbender (Callum Lynch / Aguilar), Ariane Labed (Maria), Marion Cotillard (Dr. Sophia Rikkinová), Michael K. Williams (Moussa), Jeremy Irons (Alan Rikkin), Charlotte Rampling (Ellen Kayeová), Brendan Gleeson (Joseph), Callum Turner (Nathan), Brian Gleeson (mladý Joseph), Octavia Selena Alexandru (Lara), Coco König (Orderly), Hovik Keuchkerian (Ojeda), Crystal Clarke (Samia Anev), Cali Nelle (Assassin #2)
 
 
scénář:
Bill Collage, Adam Cooper, Michael Lesslie
 
 
kamera:
Adam Arkapaw
 
 
hudba:
Jed Kurzel
 
 
výtvarník:
Nick Milner
 
 
animace:
Matthew Boston
 
 
koproducent:
Fannie Pailloux
 
 
producent:
Michael Fassbender, Frank Marshall, Conor McCaughan, Jean-Julien Baronnet
 
 
kaskadér:
Lucy Cork (double: Ariane Labed)
 
 
překlad:
Vojtěch Kostiha
 
 
Copyright © 2003-2012, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.