Ano, Giorgio (1981)

Ano, Giorgio (Yes, Giorgio)
62.5 %
 
 

Yes, Giorgio

Další název: Bravo Giorgio / De Volta ao Metropolitan / Geliebter Giorgio

    Žánr: komedie / muzikál
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 107 min.
„Bez hlasu nelze zpívat, ale ani vyznávat lásku! Herecký debut slavného operního pěvce Luciana Pavarottiho v americké romantické komedii.“
Slavný italský operní pěvec Giorgio Fini se chystá na velkolepé americké turné, kde se na něj těší miliony diváků. Stane se však to nejhorší, co se může pěvci stát. Během koncertu v Bostonu pod širým nebem, uprostřed srdceryvné árie, náhle ztratí hlas. Jeho manažer okamžitě jedná a přivede věhlasnou specialistku na hlasivky, doktorku Pamelu Taylorovou. Křehká půvabná žena označí potíže za psychosomatické a začne s léčbou. Její vztah k pacientovi se ale pomalu promění v romantický cit, kterému ovšem brání to, že pěvec má v Itálii manželku a dvě děti. Giorgio zná jedinečný způsob, jak si ji k sobě přitáhnout.
V americké romantické komedii máme jedinečnou příležitost vidět slavného operního pěvce Luciana Pavarottiho v jeho hereckém debutu. Nutno ovšem podotknout, že ve filmu zazní řada jeho nejkrásnějších písní v excelentním provedení. Romantickou pohádku pro dospělé natočil režisér Franklin J. Schaffner.

režie:
Franklin J. Schaffner
 
 
hraje:
Luciano Pavarotti (Giorgio Fini), Kathryn Harrold (Pamela Taylor), Eddie Albert (Henry Pollack,), James Hong (Kwan), Beulah Quo (Mei Ling), Norman Steinberg (Dr. Barmen), Rod Colbin (Ted Mullane), Kathryn Fuller (Faye Kennedy), Joseph Mascolo (Dominic Giordano), Alexander Courage (dirigent, Turandot), Paola Borboni (sestra Theresa)
 
 
námět:
Anne Piper
 
 
scénář:
Norman Steinberg
 
 
kamera:
Fred J. Koenekamp
 
 
hudba:
Michael J. Lewis
 
 
kostýmy:
Rita Riggs
 
 
střih:
Michael F. Anderson
 
 
zvuk:
William Hartman
 
 
zvláštní efekty:
Bob MacDonald
 
 
vizuální efekty:
Matthew Yuricich
 
 
výkonný producent:
Alain Bernheim, Herbert H. Breslin
 
 
producent:
Peter Fetterman
 
 
kaskadér:
Pete Antico, William H. Burton, Gary McLarty
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.