Alexandrův Ragtime Band (1938)

Alexandrův Ragtime Band (Alexander's Ragtime Band)
82.5 %
 
 

Alexander's Ragtime Band

    Žánr: muzikál / drama
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 106 min.
Alexandrův Ragtime Band, hudební film z produkce USA, byl natočen v roce 1938. Hudbu k tomuto zajímavému, a dodnes velmi uznávanému hudebnímu filmu složil známý hudební skladatel Irving Berlin, který byl současně autorem námětu. Bravurně zrežíroval režisér Henry King. Film se odehrává v období před a po I.světové válce.

Tyrone Power zde hraje talentovaného hudebníka Rogera „Alexandera“ Granta – hrajícího na housle. Tak jako každý začínající umělec si musí pochopitelně i s ostatními přáteli hudebníky jako je třeba i klavírista Charlie – hraje ho Don Ameche, přivydělávat, až jednou se jim naskytne neuvěřitelná příležitost. Zpěvačka Stella Kirby – Alice Faye, se uchází právě tak jako Rogerovi „boys“ o místo v jednom lepším zábavním lokále, a přináší si s sebou noty, které jí napsal „začínající“ hudební skladatel. Rogerova (Alexanderova) kapela je vyzvána, aby ukázala co a jak umí zahrát, a oni jako naschvál přišli o noty,…. „vypůjčí“ si tedy ty Stelliny, a začnou hrát. Stella se k nim přidává a…. na světě je nejen nová kapela, ale i nový hudební styl REGTIME. Ve filmu najdete parádní nejen hudební, ale i taneční a pěvecká čísla. Dodnes má film své fanoušky i mezi těmi později narozenými ….

MHCBOW  Autor: clara.bow

režie:
Henry King
 
 
hraje:
Tyrone Power (Roger Grant / Alexander), Alice Faye (Stella Kirbyová), Don Ameche (Charlie Dwyer), Ethel Merman (Jerry Allen), Jack Haley (Davey Lane), Jean Hersholt (Prof. Heinrich), Helen Westley (teta Sophie), John Carradine (taxikář), Paul Hurst (Bill Mulligan), Wally Vernon (Wally Vernon), Ruth Terry (Ruby), Douglas Fowley (čmuchal), Chick Chandler (Louie), Eddie Collins (desátník Collins), Joseph Crehan (Dillinghamův manažér), Robert Gleckler (Eddie), Dixie Dunbar (tanečnice), Joe King (Charles Dillingham), Charles Coleman (vrchní číšník), Stanley Andrews (plukovník Roberts), Charles Williams (agent)
 
 
námět:
Irving Berlin
 
 
scénář:
Kathryn Scola, Lamar Trotti
 
 
kamera:
J. Peverell Marley
 
 
hudba:
Irving Berlin, Alfred Newman
 
 
kostýmy:
Gwen Wakeling
 
 
střih:
Barbara McLean
 
 
zvuk:
Roger Heman, Arthur von Kirbach
 
 
produkce:
Darryl F. Zanuck
 
 
výprava:
Thomas Little
 
 
producent:
Harry Joe Brown
 
 
adaptace:
Richard Sherman
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.