Film
Fotbal pro rozvoj
Žánr: dokument
Země/rok: Česká republika/2007
Délka: 24 minut
Popis a galerie
V rámci projektu "Fotbal pro rozvoj" navštívil v červnu 2007 fotbalový tým africké nevládní organizace MYSA, která působí v chudinských čtvrtích keňského Nairobi, Českou republiku. Sdružení INEX připravilo pro keňské hráče v České republice třítýdenní program. V Praze, Rýmařově a Olomouci se členové fotbalového týmu setkávali se studenty českých škol.
Setkáním dětí ze slumů s českými dětmi vznikla mimořádně zajímavá konfrontace životních stylů, názorů a hodnot, kterou ve svém dokumentárním filmu zachytila režisérka Petra Ležáková. Vizuálně poutavý snímek je především o nalézaní naděje a optimismu v podmínkách, kde už zdánlivě žádné pozitivní východisko neexistuje.
Keňské děti s odzbrojující samozřejmostí bojují se svým osudem a české děti se jim učí porozumět. Jejich setkání z filmu činí obecnější výpověď o tom, v čem vlastně spočívá kvalita života.
Česká televize
Dodatečné informace
Země původu:
Česká republika
Formát:
Klasický
Hlavní a podrobná hodnocení
U filmu s nízkým počtem hodnocení jako je tento můžete získat více bodů, než u filmu, či seriálu s vysokým počtem hodnocení.
?!
Celkové skóre