Zari
ohodnotit

Hlubina

The Deep

Další název:
Hlbočina
Rok:
1977
Délka:
123 minut
„Životu nebezpečná cesta za bohatstvím potopené lodi. Film podle dobrodružného románu Petera Benchleyho.“

Diskuze k filmu Hlubina

 Počet příspěvků v diskusi: 1
 Přidat příspěvek do diskuze

Omnibus
Omnibus zprava

Napsat uživateli zprávu

19.12.2012
Poděkování.
Ke komentáři jednoho (nevím koho konkrétně z nich   právě zasvrběla ruka na tepajícím peru) člena ze   skupiny Misantrop – volného sdružení   literátů(zdravím do Brna i jinam), bývalých žáků   vojenských gymplů (zdravím do Opavy ;-), ajťáků,   horníků (tak ne, fáral jsem zřejmě jen já),   undegroundových muklů a bývalých i budoucích pacientů   na psychiatrii (radši nezdravím, brrr...) společně se   pokoušejících o mravní obrodu národa i lidstva   (ideálně vyhubením, že....viz jejich rádoby román) a   za tím účelem zplodivších pseudonym Misantrop (když   už jiné plození - dětí, považují za přežitek):   Díky.
Váš komentář mi totiž připomněl jeden   můj hezký a přínosný výlet, tuším před dvanácti   lety (v rámci putování po Sicílii na kolech), do   městečka Corleone. Hledaje yetiho stopy známého   misantropa (...) lidských duší dona Vita Corleone, jsem   si, sedíc na schodech v jeho „rodném domku“   (zdokumentováno ;-), a až po krk ponořen do nihilistické   meditace Ránasapík-jóga uvědomil, jak hlubokou měl don   Vito pravdu:
Nechuť, odpor k penězům, je jen   další trik bohatých, jak je odepřít chudým...“
P.S. to se to pranýřuje mrzké zlato se zlatou   slepicí viewegh-leghornkou v portfoliu svého   nakladatelství (dlužno ovšem podotknout, že například   M.R.Pluháček si to v rozhovorech upřímně a s gustem   pochvaluje...)
Rád bych k danému blyštivému   tématu přispěl ještě jednou troškou do mlýna:   Přísně filosoficky vzato by si v tomto zlém a smysl   postrádajícím světě měl člověk hodit mašli (nebo   zaříznout Petrov, bez adekvátní náhrady, na vrcholu   prosperity – to nebyl dobrej nápad vysadit prášky a už   vůbec nebyl dobrej nápad po návratu k nim je zapíjet   chlastem ;-) ihned v mládí, jakmile začne brát rozum,   nejpozději ten den, kdy ho jeho strejda naučí udělat z   provazu katovskou oprátku. Umím, členy sdružení   Misantrop to ochotně naučím. Dohoda možná. Honorář   předem.
A závěrem jen ještě malou, krásně   zpívající třešničku na dort. Jak jednou v upřímné   chvilce mile a výchovně poznamenal z pódia k národu   náš národní klenot Kája Gottů:
„Čím jsem   starší, tím naléhavěji si uvědomuji, že na světě   není jen sláva a peníze... Je třeba pamatovat na to, že   jsou tu i zlato a diamanty!“
Můj dodatek: A   také filmy o zmiňovaném! Zaplaťpánbů...
P.P.S.   pro případ, že zdejší FDb vychovatel Misantrop nemá s   Plivancem na rozloučenou zhola nic společného a je to   pouhý platfusový sympatizant-plagiátor volám   rozhořčeně: chlubit se cizím   nihilisticko-anarchistickým peřím? Hanba, hanba, hanba!   Bakaný je to... nech to hovínko... Azore, fuj!
  Přidat příspěvek do diskuze


Hodnocení:n12345678910
Reklama

TV Program

ČT1 - Vražda v zastoupení (1987) [TV...

07:05 - 08:20

11 minut již uběhlo
64 minut zbývá do konce

ČT2 - Souboj titánů

06:50 - 07:45

26 minut již uběhlo
29 minut zbývá do konce

NOVA - Chuggington - Veselé vláčky (2...

06:40 - 07:30

36 minut již uběhlo
14 minut zbývá do konce

Prima - M.A.S.H. (1972) [TV seriál]

06:50 - 07:20

26 minut již uběhlo
4 minut zbývá do konce

Reklama
Naposled navštívené:Přesunout nabok | Vymazat historii
Lov na mouchy (Polowanie na muchy)

Lov na mouchy
Polowanie na muchy

Tvrdý chleba

Tvrdý chleba
Tvrdý chleba

Ondřej Semerák

Semerák Ondřej

Naposled navštívené:
Lov na mouchy (Polowanie na muchy)

Lov na mouchy
Polowanie na muchy

Tvrdý chleba

Tvrdý chleba
Tvrdý chleba

Ondřej Semerák

Semerák Ondřej