TV Program - Sobota 31. března

      
Vyberte datum:
Filtr:  
Zobrazit vybrané
Viasat Explorer Viasat Explorer
Viasat History Viasat History
reklama
VOX VOX
VIVA VIVA
05:00
dokument
Jeden chybný pohyb: Silniční vlaky
Dokument USA (2009) Vzhledem k malému počtu silnic a absenci kolejí je přeprava zboží přes australsk...

Dokument USA (2009) Vzhledem k malému počtu silnic a absenci kolejí je přeprava zboží přes australské vnitrozemí - více než pět milionů kilometrů čtverečních nezkrotné divočiny - téměř nemožná. Nastupte na silniční vlaky, největší a nejtěžší nákladní vozidla na světě. Tyto kolosy o výkonu 650 koní připomínají obrovské stonožky s koly místo nohou a čím rychleji se pohybují, tím víc peněz vydělávají. Připoutáme se a budeme sledovat, jak houževnatí řidiči těchto silničních vlaků svádějí souboje s nejtvrdšími podmínkami na Zemi, od silnic spláchnutých povodněmi a padesátistupňových veder, až po zuřící cyklóny a mraveniště, která mohou vozidla snadno vykolejit.

06:00
dokument
Práce pro opravdové chlapy (9)
Dok. seriál VB (2006) Práce fotbalového manažera patří k nejstresovějším profesím na světě. Jsou zná...

Dok. seriál VB (2006) Práce fotbalového manažera patří k nejstresovějším profesím na světě. Jsou známé případy manažerů, kteří kvůli tlaku spojenému s touto prací museli podstoupit operaci srdce nebo dokonce zemřeli přímo na hřišti. Hodíme Ashleyho do víru dění jako kouče fotbalového klubu Slough Town F.C. Ve hře je hodně. Musí zvítězit a získat tři body, aby si Slough zajistilo další sezónu v soutěži. V případě prohry riskuje souboj na nežádoucím konci tabulky. Strašpytel se pokusí změnit v jednoho z nejdrsnějších mužů planety při výkonu nejtvrdších a nejnebezpečnějších profesí planety. Ashley Hames (34 let, svobodný a poněkud nepoužitelný) je malým chlapcem ukrytým v těle štíhlého muže. Chce vyrůst, potíž ovšem je, že neví jak. A tak aby ze sebe udělal chlapa vyráží do světa, aby objevil sám sebe, trávil čas s muži a ženami, kteří vykonávají nejobtížnější a nejnáročnější profese na světě a pokusil se stát jedním z nich. Každá profese prověřuje Ashleyho duševně, fyzicky i emocionálně a nevyhnutelně končí nějakou trýznivou situací, buď hozením do moře z lodi lovící kraby na Aljašce nebo nebezpečným pobytem na obávaných ulicích v Bogotě s kolumbijskou protinarkotickou jednotkou, pro jejíž členy je střelba do srdce nechvalně proslulých drogových kartelů běžnou každodenní pracovní činností.

06:30
dokument
Práce pro opravdové chlapy (10)
Dok. seriál VB (2006) S Peterem Hassallem, jedním z nejzkušenějších novozélandských kaskadérů v čele...

Dok. seriál VB (2006) S Peterem Hassallem, jedním z nejzkušenějších novozélandských kaskadérů v čele a skupinou drsných maurských rváčů po boku, vstupuje Ashley do týdne, který patří k nejobtížnějším a nejvypjatějším v jeho životě. Fingovaná rvačka v baru s jeho třemi maurskými rádci hned během prvního dne téměř končí katastrofou a návštěvou nemocnice, kam je Ashley převezen kvůli podezření na zlomená žebra. Příští den se ale vrací do akce a vkládá do Petera důvěru při nebezpečném skoku do moře. Kvůli svému závěrečnému kaskadérskému kousku ohrožujícímu život se Ashley přesunuje na největší závod motokár na Novém Zélandu, kde 15 000 fanoušků vytvoří největší a nejnáročnější obecenstvo, jaké kdy zažil.

07:00
dokument
Jak se staví... (2)
Dok. seriál VB (2011) Křídlo je charakteristickým prvkem letadla. Inženýři neustále posunují hranice...

Dok. seriál VB (2011) Křídlo je charakteristickým prvkem letadla. Inženýři neustále posunují hranice kvality jeho designu a výroby s cílem zkonstruovat díky zlepšené efektivitě křídel větší letadlo s ještě větší kapacitou. V tomto pořadu budeme sledovat konstrukci křídla největšího komerčního letadla na světě, včetně nových technologií výroby a nových výrobních technik. Lehká křídla z kompozitních materiálů jsou klíčová pro velké úspory. Snížení hmotnosti letadla o pouhý jeden kilogram ušetří letecké společnosti během třicetileté životnosti stroje 100 000 dolarů na palivu. Nejmodernější laserová technologie vytváří ze základního materiálu křídla, která musejí pokaždé podat perfektní výkon. Díky neopakovatelnému přístupu ke konstruktérům, kteří patří k nejpokrokovějším na světě, nás seriál seznamuje s výkonnými technologiemi. Prozkoumáme vůz, který přináší na běžné silnice technologie závodů Formule 1, křídlo největšího letadla na světě a satelit, který dokáže vyslat živý televizní signál do celého světa za necelou vteřinu. Seznámíme se s inženýry, kteří pracují v bunkrech a „čistých místnostech“, kde vyvíjejí precizní součástky, které dokonale fungují v mrazivé zimě i spalujícím vedru.

05:00
dokument
Diety zapomenuté v čase (3)
Dok. seriál VB (2008) Lady Devonportová se zcela svlékne a vyzve ostatní, aby se rovněž zbavili oděv...

Dok. seriál VB (2008) Lady Devonportová se zcela svlékne a vyzve ostatní, aby se rovněž zbavili oděvu a připojili se k ní. Viktoriánci zjistili, že čerstvý vzduch a sluneční svit mají pozitivní účinky na zdraví. Skupina Sunlight League posunula tuto skutečnost ve 20. letech 20. století ještě o krok dál propagací nudismu. Tématem tohoto týdne je „krása volnosti“, kdy dobrovolní dietáři opouštějí zdravou farmu a oddávají se jízdě na kole, golfu, lukostřelbě a dalším venkovním aktivitám vhodným pro muže i ženy. Výlet na viktoriánské pobřeží v Cromeru se však ošklivě zvrtne, když si dietáři v místní krčmě potají koupí alkohol a poruší dietu.

06:00
dokument
Vítejte v 80. letech (5)
Dok. seriál N (2009) Gothic, Industrial a Black Metal.
07:00
dokument
Po stopách Sherlocka Holmese
Dokument VB (2009) Je nejčastěji ztvárňovanou filmovou postavou všech dob - ve více než 200 filmech ...

Dokument VB (2009) Je nejčastěji ztvárňovanou filmovou postavou všech dob - ve více než 200 filmech ho ztělesnilo přes 70 herců. V tomto odhalujícím dokumentu uznávaný skotský herec David Hayman zahájí své vlastní vyšetřování fenoménu jménem Sherlock Holmes. David se setká se spisovateli, historiky a fanoušky, například se Stephenem Fryem a Lyndou LaPlanteovou, a položí si otázku, proč je tento slavný detektiv tak oblíbený.

05:45
film
Rodinné prokletí
Thriller USA (2000).
07:40
Lidé, zvířata a veterináři
Dok. řada
06:00
Budíček Vivy
Viasat Explorer
08:00
dokument
Jezdec na býku
Dokument USA (2005) Dokument, jehož režie se ujal Josh Aronson, který byl nominován na Oscara, vás z...

Dokument USA (2005) Dokument, jehož režie se ujal Josh Aronson, který byl nominován na Oscara, vás zavede do srdce pozoruhodného světa profesionální soutěže v jízdě na býcích, nejnebezpečnějším sportu na světě. Vypráví příběh o třech špičkových jezdcích aspirujících na zisk titulu mistra světa pro rok 2004 a milion dolarů. Dvojnásobný světový šampion a hvězda Adriano Moraes drží před svými soupeři celou sezónu výrazné vedení. Navzdory zraněním, zlomeninám a neutuchajícím bolestem se však vracejí do hry o prvenství veterán Justin McBride a jednadvacetiletý povýšenec Mike Lee, kteří v dojemném závěru světového finále v Las Vegas svádějí lítý souboj. Sledujte příběh o lidské vytrvalosti, vnitřní síle a úspěchu, milostnou romanci mezi muži a jejich sportem.

09:00
dokument
Vnitřní pohled: Maximální ostraha (4)
Dok. seriál USA (2008) Mladý vězeň připravený odejít na kauci, člověk, který tráví za mřížemi už čty...

Dok. seriál USA (2008) Mladý vězeň připravený odejít na kauci, člověk, který tráví za mřížemi už čtyřicátý rok, otec rodiny, jenž se stal ženou a veterán svádějí celoživotní boj s tím, jak je uvěznění změnilo. S více než dvěmi miliony lidí, kteří si v současné době odpykávají ve Spojených státech trest, pronikají problémy věznic až za jejich zdi. Gangy zde nacházejí nové členy, zatímco jejich vůdci nadále vedou své říše přímo z cel, vězeňští dozorci se snaží najít rovnováhu mezi trestem a nápravou, drogy a sex jsou drsnou součástí systému zanechávající trvalou stopu na vězních, kteří se stávají jejich obětmi, a rasa je hranicí, jež rozděluje. Jedná se o extrémní verzi světa mimo vězení. Když vzduch nepřetržitě prosycuje násilí, jak se vězni orientují v minovém poli úcty a jak dozorci v tomto nehostinném světě zachovávají řád? Dokument Vnitřní pohled: Maximální ostraha natáčený více než rok proniká do srdce Haysovy státní věznice a seznamuje diváky s brutální realitou života uvnitř. Vyhlášené nápravné zařízení v Georgii je určené pro zločince, se kterými si jiná vězení neporadí. Mezi jeho zdmi žije více než 2 500 nejhorších amerických zločinců a my prozkoumáme drsnou realitu jejich života.

10:00
dokument
Letecké souboje (2)
Dok. seriál USA (2006) Bojoví piloti amerického letectva riskují své životy, když se svými elegantní...

Dok. seriál USA (2006) Bojoví piloti amerického letectva riskují své životy, když se svými elegantními stroji F-86 Sabre prolétají nad „Uličkou migů“, nejnebezpečnější vzdušnou oblastí v Korejské válce. První letecké souboje tryskáčů v dějinách s rychlými obraty a vývrtkami postavily americká esa Robbieho Risnera a Ralpha Parra do boje o život proti obratným ruským bojovým letounům MiG-15. Dokumentární seriál Letecké souboje se zabývá tematikou vojenského letectví a přináší historické rekonstrukce vzdušných soubojů, které se odehrály za první a druhé světové války, Korejské války, války ve Vietnamu i v menších konfliktech, například ve válce v Zálivu či v Šestidenní válce. Bývalí bojoví piloti se v pořadu podělí o své zkušenosti ze skutečných leteckých soubojů, kterých se zúčastnili a počítačové animace poskytnou divákovi lepší představu o tom, jaké to je být účastníkem vzdušného boje.

11:00
dokument
Jeden chybný pohyb: Silniční vlaky
Dokument USA (2009)
Viasat History
08:00
dokument
Tatérská odysea
Dokument Kan. (2010) Chris Rainier je světově uznávaným fotografem, který poslední dvě desetiletí do...

Dokument Kan. (2010) Chris Rainier je světově uznávaným fotografem, který poslední dvě desetiletí dokumentuje tatérské kultury ve všech koutech světa. Jeho odysea ho zavede od Yakuzy v Japonsku za horskými kmeny na Nové Guineji a k pouličním gangům v Los Angeles. Při svých cestách zjišťuje, že tetování je vryto do povědomí lidstva jako způsob vyjádření identity. V tomto pořadu se Chris vydává na odlehlý indonéský ostrov Siberut, aby navštívil Mentawaje - pralesní kulturu, jejíž příslušníci mají těla napuštěná inkoustem.

09:00
dokument
Řím nebyl vybudován za den (6)
Dok. seriál VB (2011) Přišel říjen a posledním úkolem je dokončit římskou vilu dřív, než zimní počas...

Dok. seriál VB (2011) Přišel říjen a posledním úkolem je dokončit římskou vilu dřív, než zimní počasí učiní přítrž stavebním pracím. Nic však nejde hladce. Omítka ve výstavní hlavní místnosti neschne, a tak nemůže začít malování fresek. Mozaikový materiál nedrží a z pod podlahového topení se ozývá znepokojivé praskání... Co se stane, když šest novodobých stavitelů zbavíte moderních nástrojů a požádáte je, aby postavili římskou vilu jen na základě Vitruviovy příručky o římském stavitelství z roku 25 před naším letopočtem? Sestavíme pracovní tým dnešních stavitelů - od stavbyvedoucího po zedníka, instalatéra a omítkáře - a dáme jim za úkol vybudovat římskou vilu v životní velikosti. Tento jedinečný zábavný seriál plný vtipu nabízí nový pohled na technologie a projekty našich předků.

10:00
dokument
V těle Jindřicha VIII.
Dokument VB (2009) Dokument využívající vskutku jedinečný přístup k historii provádí prostřednictvím...

Dokument VB (2009) Dokument využívající vskutku jedinečný přístup k historii provádí prostřednictvím CGI pitvu jednoho z nejslavnějších světových panovníků. Výhradně na základě lékařských záznamů kombinuje tento pořad lékařskou biografii, společenskou historii a vědu, aby nám představil nejvýznamnějšího anglického monarchu zcela novým způsobem: Zevnitř. Jedná se o první životopis Jindřicha VIII., který nám přinášejí vědci, lékaři, psychologové i historikové. Pronikneme mu pod kůži a prozkoumáme jeho tělo, abychom odhalili důsledky Jindřichova života a životního stylu na jeho zdraví a nakonec i na dějiny Anglie. Snímek pomocí technologie CGI rekonstruuje Jindřichovo tělo, sleduje jeho vývoj od narození do smrti a ukazuje, jak se jeho tělo a mysl měnily a ovlivňovaly život, jaký vedl. „Virtuální pitva“ ukáže, jaké následky mohla mít nehoda nebo nemoc na jeho životní orgány a myšlení.

11:00
dokument
Hrdinové, kulty a kuchyně (2)
Dok. seriál Rak. (2009) Vydrancovaný Afroditin ostrov: Kypr - Pramen historie. Jídlo a způsoby jeho ...

Dok. seriál Rak. (2009) Vydrancovaný Afroditin ostrov: Kypr - Pramen historie. Jídlo a způsoby jeho přípravy jsou odpradávna úzce spjaty s historickými fakty, mýty a dobrodružstvími. Tento dokumentární seriál zve diváky na kulinářskou cestu od antiky až do současnosti a obratně vytváří z činů a zločinů bojovníků a hrdinů a každodenních zázraků mozaiku pokrmů, legend a historie. Od faraonů ze starého Egypta po Féničany a Římany, křižáky a Benátčany. Od Španělů po Turky a od jednotlivých dobrodruhů antické éry po dnešní mezinárodně propojené skupiny zlodějů umění. Bezpočet různých krajin, autentické zobrazení tamních obyvatel, jejich kuchyně a způsobu myšlení oživuje tajemnou minulost Středomoří v podobě úchvatných obrazů.

reklama
VOX
08:45
Divočina v obýváku
Dok. řada
09:45
Reinschmidtova divočina
10:45
Konečně doma!
Dok. řada
11:50
Interiéroví designéři
Dok. řada
VIVA
08:00
SMS Guru
Odpovědi na divácké dotazy přímo do mobilu
09:15
Special Charts
10:15
Vaše nejoblíbenější videoklipy
11:10
Get the Clip
Interaktivní klipový pořad


Viasat Explorer
12:00
dokument
Práce pro opravdové chlapy (9)
Dok. seriál VB (2006) Práce fotbalového manažera patří k nejstresovějším profesím na světě. Jsou zná...

Dok. seriál VB (2006) Práce fotbalového manažera patří k nejstresovějším profesím na světě. Jsou známé případy manažerů, kteří kvůli tlaku spojenému s touto prací museli podstoupit operaci srdce nebo dokonce zemřeli přímo na hřišti. Hodíme Ashleyho do víru dění jako kouče fotbalového klubu Slough Town F.C. Ve hře je hodně. Musí zvítězit a získat tři body, aby si Slough zajistilo další sezónu v soutěži. V případě prohry riskuje souboj na nežádoucím konci tabulky.

12:30
dokument
Práce pro opravdové chlapy (10)
Dok. seriál VB (2006) S Peterem Hassallem, jedním z nejzkušenějších novozélandských kaskadérů v čele...

Dok. seriál VB (2006) S Peterem Hassallem, jedním z nejzkušenějších novozélandských kaskadérů v čele a skupinou drsných maurských rváčů po boku, vstupuje Ashley do týdne, který patří k nejobtížnějším a nejvypjatějším v jeho životě. Fingovaná rvačka v baru s jeho třemi maurskými rádci hned během prvního dne téměř končí katastrofou a návštěvou nemocnice, kam je Ashley převezen kvůli podezření na zlomená žebra. Příští den se ale vrací do akce a vkládá do Petera důvěru při nebezpečném skoku do moře. Kvůli svému závěrečnému kaskadérskému kousku ohrožujícímu život se Ashley přesunuje na největší závod motokár na Novém Zélandu, kde 15 000 fanoušků vytvoří největší a nejnáročnější obecenstvo, jaké kdy zažil.

13:00
dokument
Jak se staví... (2)
Dok. seriál VB (2011) Křídlo je charakteristickým prvkem letadla. Inženýři neustále posunují hranice...

Dok. seriál VB (2011) Křídlo je charakteristickým prvkem letadla. Inženýři neustále posunují hranice kvality jeho designu a výroby s cílem zkonstruovat díky zlepšené efektivitě křídel větší letadlo s ještě větší kapacitou. V tomto pořadu budeme sledovat konstrukci křídla největšího komerčního letadla na světě, včetně nových technologií výroby a nových výrobních technik. Lehká křídla z kompozitních materiálů jsou klíčová pro velké úspory. Snížení hmotnosti letadla o pouhý jeden kilogram ušetří letecké společnosti během třicetileté životnosti stroje 100 000 dolarů na palivu. Nejmodernější laserová technologie vytváří ze základního materiálu křídla, která musejí pokaždé podat perfektní výkon.

14:00
dokument
Jezdec na býku
Dokument USA (2005)
15:00
dokument
Vnitřní pohled: Maximální ostraha (4)
Dok. seriál USA (2008) Mladý vězeň připravený odejít na kauci, člověk, který tráví za mřížemi už čty...

Dok. seriál USA (2008) Mladý vězeň připravený odejít na kauci, člověk, který tráví za mřížemi už čtyřicátý rok, otec rodiny, jenž se stal ženou a veterán svádějí celoživotní boj s tím, jak je uvěznění změnilo.

Viasat History
12:00
dokument
Germánské kmeny (1)
Dok. seriál N (2007) Barbaři proti Římu. Pořad se zabývá vzestupem kmenů ze Severu, původně primitiv...

Dok. seriál N (2007) Barbaři proti Římu. Pořad se zabývá vzestupem kmenů ze Severu, původně primitivních kultur na okraji Evropy, z nichž se stali dědicové Římské říše. Nové objevy umožňují prezentovat germánské kmeny bez zažitého klišé o „barbarech“ ze Severu. Základním pilířem germánské historie je konflikt s Římskou říší. Od dob Cézara charakterizovaly tento římsko-germánský spor nejen líté bitvy, ale i období koexistence a vzájemné spolupráce. Germáni se stali hrobníky Římské říše, ale také ochránci římského odkazu. Seriál vdechuje nový život zapomenutému světu germánských kmenů. Uvidíme, jak žily, bojovaly a uctívaly své bohy.

13:00
dokument
Diety zapomenuté v čase (3)
Dok. seriál VB (2008) Lady Devonportová se zcela svlékne a vyzve ostatní, aby se rovněž zbavili oděv...

Dok. seriál VB (2008) Lady Devonportová se zcela svlékne a vyzve ostatní, aby se rovněž zbavili oděvu a připojili se k ní. Viktoriánci zjistili, že čerstvý vzduch a sluneční svit mají pozitivní účinky na zdraví. Skupina Sunlight League posunula tuto skutečnost ve 20. letech 20. století ještě o krok dál propagací nudismu. Tématem tohoto týdne je „krása volnosti“, kdy dobrovolní dietáři opouštějí zdravou farmu a oddávají se jízdě na kole, golfu, lukostřelbě a dalším venkovním aktivitám vhodným pro muže i ženy. Výlet na viktoriánské pobřeží v Cromeru se však ošklivě zvrtne, když si dietáři v místní krčmě potají koupí alkohol a poruší dietu. Mohly by diety z minulosti pomoci dnešním vyznavačům štíhlé linie? Seriál sleduje dobrovolníky z 21. století, kteří se v průběhu 24 dnů snaží zhubnout pomocí diet a cvičebních programů, jež se těšily oblibě na konci viktoriánského období, v eduardovské éře a v „bouřlivých“ 20. letech 20. století. Prozkoumáme vlivy, které nás formovaly od chvíle, co jsme si začali uvědomovat tukové polštáře. Vezmeme si k srdci praktické rady našich předků, kteří byli ve své snaze zachovat si štíhlost prokazatelně úspěšnější, a zjistíme, co funguje nejlépe. Bude to bantingová odtučňovací kúra, která byla poprvé zveřejněná v roce 1863, „žvýkací“ dieta z počátku 20. století, nebo Lulu dieta, jež jako první počítala kalorie a v roce 1922 se stala nejlépe prodávanou populárně naučnou knihou?

14:00
dokument
Vítejte v 80. letech (5)
Dok. seriál N (2009) Gothic, Industrial a Black Metal. V 80. letech 20. století ovlivňoval vnímání l...

Dok. seriál N (2009) Gothic, Industrial a Black Metal. V 80. letech 20. století ovlivňoval vnímání lidí výčet toho, co letělo a co bylo passé. Ti, jenž udávali trendy, byli odhodlaní jednou provždy vymýtit zvonové kalhoty a neupravené účesy typické pro 70. léta a pustit se do boje proti samotné autentičnosti v rytmu Talking Heads, ABC a Yazoo. Postmodernističtí popoví filosofové hovořili o jehlách a bokovkách a brojili proti všemu, co připomínalo hippies, zatímco normální lidé tančili na Madonnu, Modern Talking a Michaela Jacksona na velkých diskotékách. V domácnostech se postupně začal třídit odpad, používat ekologické čistící prostředky a bojovat s šedí oblečení. Od punku, který byl protipólem hnutí hippies a ovlivnil celé desetiletí, po absolutní komercionalizaci popové hudby. Od prvních váhavých krůčků černé mimorámcové kultury ve formě rapu a houseu, které zpočátku stále ovlivňovalo „disco“, k novým tanečním akcím, které vypukly v 90. letech. Od úvodních hravých experimentů s prvními počítači Casio a C64 po syntetický pop, který vymezil zvuk desetiletí, kdy bicí získaly hranatý tvar a digitální technologie spolu se samplováním umožnily vzestup tvůrčích možností exponenciální řadou.

15:00
dokument
Bramborový příběh
Dokument Rak. (2008) Nad zemí nádherné, avšak jedovaté, pod ní nevzhledné, ale výživné. Žádná jiná z...

Dokument Rak. (2008) Nad zemí nádherné, avšak jedovaté, pod ní nevzhledné, ale výživné. Žádná jiná zelenina v historii se nestala předmětem tolika nepochopení a nesprávných výkladů jako brambory. Tento dokument se vydává zkoumat jejich původ a snaží se zjistit, jak se staly jednou z nejvýznamnějších hlavních potravin na světě. Putování začínající na malém ostrůvku v Tichomoří u pobřeží jižního Chile povede přes vrcholky peruánských And do Pruska, Irska a nakonec do Rakouska za doprovodu úžasných i tragických příběhů o bramborách.

reklama
VOX
13:40
Deník z mého pobytu
Dívky, které se vydaly pracovat a studovat do ciziny
14:55
Pronajmout, koupit, bydlet
Dok. řada
VIVA
12:10
Feat.
Magazín
12:40
Krátký seznam
Magazín o celebritách
13:10
Viva Top 100
15:05
Nové videoklipy
15:55
Music
Videoklipy
Viasat Explorer
16:00
dokument
Letecké souboje (2)
Dok. seriál USA (2006) Bojoví piloti amerického letectva riskují své životy, když se svými elegantní...

Dok. seriál USA (2006) Bojoví piloti amerického letectva riskují své životy, když se svými elegantními stroji F-86 Sabre prolétají nad „Uličkou migů“, nejnebezpečnější vzdušnou oblastí v Korejské válce. První letecké souboje tryskáčů v dějinách s rychlými obraty a vývrtkami postavily americká esa Robbieho Risnera a Ralpha Parra do boje o život proti obratným ruským bojovým letounům MiG-15.

17:00
dokument
Le Mans: Bitva na La Sarthe
Dokument VB (2010) Stáj Strakka Racing je hrdá, že se zapsala do historie závodu Le Mans 24 hodin. N...

Dokument VB (2010) Stáj Strakka Racing je hrdá, že se zapsala do historie závodu Le Mans 24 hodin. Nejenže při svém prvním pokusu vyhrála kategorii LMP2, ale dokázala to v dominantním stylu, když vedla od startu až do cíle, stanovila nový rekord třídy na jedno kolo, dokončila nejdelší vzdálenost, jakou kdy urazil vůz v kategorii LMP2, vjela do cíle na nejvyšší pozici, jaké kdy vůz LMP2 dosáhl (celkově na 5. místě) a získala cenu Michelin Green X Challenge na Le Mans 2010!

18:00
dokument
Práce pro opravdové chlapy (11)
Dok. seriál VB (2006) O pasácích dobytka zvaných gaučo je známo, že jsou drsní a skvěle si vedou v s...

Dok. seriál VB (2006) O pasácích dobytka zvaných gaučo je známo, že jsou drsní a skvěle si vedou v sedle. To o Ashleym neplatí. Opratě neměl v rukou víc než 24 let, to ho ale neodradí od jeho úsilí stát se stejným tvrďákem jako jeho učitel Juliano, který krotí divoké koně od svých 11 let. Jak Ashleymu roste sebevědomí, dostává svolení vyzkoušet si toho na ranči víc, včetně používání lasa, nahánění dobytka a vnějších prohlídek březích krav. Dokáže ale úspěšně absolvovat skutečnou zkoušku gaučů, která spočívá v jízdě na divokém koni?

18:30
dokument
Práce pro opravdové chlapy (12)
Dok. seriál VB (2006) Australský fotbal nepochybně patří k nejtvrdším sportům na světě. Zapomeňte na...

Dok. seriál VB (2006) Australský fotbal nepochybně patří k nejtvrdším sportům na světě. Zapomeňte na ragby, tohle je hra pro opravdové drsňáky, v níž se nepoužívají žádné chrániče a zranění jsou na denním pořádku. Ashley se připojuje k mistrovskému australskému týmu Sydney Swans. Po kompletním vybavení se k pobavení členů prvního týmu podrobuje zkoušce zdatnosti a dovedností. Přestože výsledky nejsou špatné, trenéra Paula Roose ani zdaleka nenadchly. Ashley je následně poslán na trénink s lidmi, kterým jeho úroveň lépe odpovídá - se Stingrays, nejlepším ženským týmem v oblasti.

19:00
dokument
Supervěda (1)
Dok. seriál Sing. (2009) V první epizodě vkročíme do pompézního světa klenotů. Jeden singapurský pro...

Dok. seriál Sing. (2009) V první epizodě vkročíme do pompézního světa klenotů. Jeden singapurský profesor objevil tajnou recepturu, která mění barvu zlata na purpurovou. Zamilujte si první klenoty z purpurového zlata na světě a odhalte příběh skrytý za tímto metalurgickým průlomem. Je Asie domovem příští vědecké revoluce? Zamíříme do vědeckých laboratoří v různých koutech Asie a seznámíme se s nejnovějšími technologiemi výzkumu a vývoje. Poznejte jako první nové vzrušující vyhlídky, které tato oblast předznamenává.

19:30
dokument
Supervěda (2)
Dok. seriál Sing. (2009) Jak singapurští vědci bojují s lidskou smrtelností? Jakými nástroji pracují...

Dok. seriál Sing. (2009) Jak singapurští vědci bojují s lidskou smrtelností? Jakými nástroji pracují? A jak vypadá jejich vize? V této epizodě se dozvíte, jak odborníci zkoumající kmenové buňky využívají miniaturní lidské buňky ke zvrácení následků hemofilie, schizofrenie a poruch krve, onemocnění, která zatím nedokážeme léčit.

Viasat History
16:00
dokument
Po stopách Verdiho
Dokument Fr. (2008) Začínal jako syn prostého hospodského ve vesničce v Parmském vévodství a nakonec...

Dokument Fr. (2008) Začínal jako syn prostého hospodského ve vesničce v Parmském vévodství a nakonec se stal jedním z nejslavnějších italských skladatelů všech dob, který nastolil revoluci v opeře a znovu oživil bel canto. Vedl bouřlivý život: nejenže napsal 28 oper, ale také se intenzivně angažoval v boji o sjednocení Itálie, podporoval Garibaldiho a hnutí za svobodu Risorgimento a jeho jméno se dokonce objevilo v politickém sloganu. Nějaký čas byl také poslancem v parlamentu. S historikem Pierrem Milzou zahájíme naše putování v rodinném domě, kde se Verdi narodil, zavítáme do místního kostela, kde objevil hudbu, a prozkoumáme Villu San Agata, dům, který si zakoupil poté, co se na něj usmálo štěstí a kde žil až do své smrti s Giuseppinou, společnicí, která se stala jeho druhou ženou poté, co tragicky přišel o svoji první manželku a jejich dvě děti. S hudebními a filmovými ukázkami v pozadí si přiblížíme Verdiho spolupráci s nejslavnějšími italskými divadly jako je La Scala, La Fenice v Benátkách, divadlo Apollo v Římě, San Carlos v Neapoli, la Pergola ve Florencii a různými zahraničními divadly od Paříže a Káhiru až po Londýn a Petrohrad.

17:00
dokument
Co skutečně potopilo Mary Rose
Dokument VB (2008) Historici se po staletí domnívali, že když se nejmocnější válečná loď Jindřicha V...

Dokument VB (2008) Historici se po staletí domnívali, že když se nejmocnější válečná loď Jindřicha VIII. Mary Rose v roce 1545 mimo dostřel francouzského nepřítele v bitvě u Solentu náhle potopila, byla to jen tragická nehoda. Nové přesvědčivé důkazy však ukazují, že Mary Rose byla před potopením pod palbou a když se snažila bránit, utrpěla množství zásahů. Tvůrci dokumentu získali exkluzivní přístup do vraku Mary Rose, k jejím artefaktům a také zatím nezveřejněným podmořským záběrům, jež zaznamenaly vyzvednutí několika jejích nejvýznamnějších památek.

18:00
dokument
Po stopách Haydna (1)
Dokument VB (2011) Haydn (1732 - 1809) patřil k nejvýznamnějším hudebním inovátorům. Mozart a Beetho...

Dokument VB (2011) Haydn (1732 - 1809) patřil k nejvýznamnějším hudebním inovátorům. Mozart a Beethoven k němu obdivně vzhlíželi jako k Papa Haydnovi a přesto je dnes v koncertních síních často upozaděn ve prospěch svých mladších současníků. Cílem tohoto pořadu je prostřednictvím rozhovorů z nejvěhlasnějšími žijícími interprety Haydnovy hudby učinit spravedlnosti zadost a vrhnout světlo na jeho zapomenutou genialitu a dílo.

19:00
dokument
Vzpoura na otrokářské lodi
Dokument JAR (2010) U nejjižnějšího pobřeží Afriky spočívá v mořských hlubinách otrokářská loď Meerm...

Dokument JAR (2010) U nejjižnějšího pobřeží Afriky spočívá v mořských hlubinách otrokářská loď Meermin, jejíž osudná plavba vypráví zapomenutou kapitolu historie obchodu s otroky a líčí příběh jednoho z prvních jihoafrických bojovníků za svobodu, Massavany. Vše začalo na konci ledna 1766, kdy Meermin vyplula s lidským nákladem z Madagaskaru do Jižní Afriky. V podpalubí se tísnili otroci v řetězech namačkaní jeden na druhém tak, že se téměř nemohli hnout. Loď směřovala do Kapského města, kolonie nizozemské Východoindické společnosti. Dramatickým zvratem osudu však loď do svého cíle nikdy nedoplula. Místo toho jeden muž, který se odmítl stát otrokem, vedl své spoluvězně ke vzpouře a společně získali vládu nad lodí. Nařídili nizozemské posádce, aby je odvezla zpět domů ke svobodě. Zkušení nizozemští námořníci však otroky zmátli a stejně loď navedli směrem ke Kapskému městu. Když otroci zjistili, co se stalo, rozpoutala se krvavá bitva. Otroci, kteří přežili, se opět stali zajatci a Meermin potápějícím se vrakem. Pořad s komentářem v podání Lieva Schreibera sleduje snahy o odhalení celé pravdy o této historické události. S pomocí podrobných archivních materiálů a soudních přepisů se dozvíme, co se na lodi Meermin odehrálo, jak se otrokům podařilo přemoci své únosce a proč plavidlo nakonec ztroskotalo na divoké, větrem ošlehané pláži 320 kilometrů východně od Kapského města.

reklama
VOX
17:00
Lidé, zvířata a veterináři
Dok. řada
18:00
Pesokočkomyš
Magazín domácích mazlíčků
19:15
Reinschmidtova divočina (3)
Dokument
VIVA
16:10
Můj nejlepší přítel
Reality show
17:00
Neudatelní
Zábavný seriál o lidech, kteří se těžko seznamují
17:25
Degrassi
Reality show
Viasat Explorer
20:00
dokument
Po ropné katastrofě: Poslední úlovek
Dokument USA (2010) 20. dubna 2010 vyvolal katastrofální únik ropy v Mexickém zálivu pozdvižení a ži...

Dokument USA (2010) 20. dubna 2010 vyvolal katastrofální únik ropy v Mexickém zálivu pozdvižení a životy rybářů z Louisiany se navždy změnily. Život pro muže, ženy a rodiny žijící v této oblasti nebyl nikdy jednoduchý. Postavili se zkáze, kterou způsobil hurikán Katrina, avšak tyto škody byly nepatrné ve srovnání s tím, co může z dlouhodobého hlediska napáchat s komerčním rybolovem v hodnotě 2,4 miliardy dolarů 795 milionu litrů surové ropy uniklé do zálivu. Budou životy rybářů navždy zničeny? Jakou roli mohou sehrát při vyčištění a budoucnosti zálivu?

21:00
dokument
Vnitřní pohled: Maximální ostraha (5)
Dok. seriál USA (2008) Epizoda vás seznámí s nejextrémnějšími kontrolními metodami vězeňského systém...

Dok. seriál USA (2008) Epizoda vás seznámí s nejextrémnějšími kontrolními metodami vězeňského systému, od šokujícího uvěznění mladých delikventů po izolaci ve věznici s vysokou ostrahou a poslední jídlo před popravou.

22:00
dokument
Americký okultismus (2)
Dok. seriál USA (2011) Ve zdánlivě idylickém prázdninovém letovisku na Floridě pracovníci záchranné ...

Dok. seriál USA (2011) Ve zdánlivě idylickém prázdninovém letovisku na Floridě pracovníci záchranné služby zjišťují, že mladá žena byla spoutána a pohlavně zneužita. Zatímco vypráví svůj příběh, vyšetřovatelé začínají chápat, že zažila děsivé setkání se skutečným upírem. Dále se vydáme na sever do malého, poklidného města v Nové Anglii, kde úřady pronásledují brutálního vraha prostitutek. Během vyšetřování jednotlivých úmrtí se dozvídají o skupině sexuálních služebnic, které se prý scházejí v nedalekém lese, aby prováděly hrůzné rituály při uctívání samotného Satana. Ve snaze odhalit spiknutí jsou detektivové konfrontováni s nejstarším nepřítelem lidstva. Ve stínech velkých měst a venkovských komunit po celé Americe se skrývají skupiny lidí hledajících moc, vzrušení a přijetí prostřednictvím uctívání ďábla. Sledujte pravdivé příběhy o lidech vyznávajících okultismus, jehož součástí je uctívání ďábla a rituály zastrašující nepřátele, uspokojující zvrácené touhy a hájící ohavné, krvavé a sadistické zločiny. Vyslechněte si výpovědi zúčastněných, shlédněte důkazy a poznejte, že okultisté vám mohou být blíž, než si myslíte.

23:00
dokument
Závěr vysílání
Viasat History
20:00
dokument
Odkaz Keltů
Dokument Šp. (2011) V příběhu, jehož ústředním prvkem je Castro de Baro?a, vylíčíme jedinečnou kultu...

Dokument Šp. (2011) V příběhu, jehož ústředním prvkem je Castro de Baro?a, vylíčíme jedinečnou kulturu „castros“, která pochází z dnešní Galicie, autonomního společenství v severozápadním Španělsku. Vrátíme se zpět do historie, konkrétně do doby kamenné, a srovnáme galicijská sídliště s anglickými, irskými a skotskými, se speciálním zaměřením na Stonehenge. Dolmeny, pohřebiště a stély nám přiblíží vývoj prvních obyvatel Galicie. Pro kulturu castros bylo určující keltské dědictví. Prostřednictvím 3D rekonstrukcí a scén s herci a komparzem postupně odkryjeme, jak tito lidé žili, v jaké věřili bohy a kdo byli jejich nepřátelé.

21:00
dokument
Diety zapomenuté v čase (4)
Dok. seriál VB (2008) Vrchní sestra chce od každého vzorek stolice a netknuté ložní mísy. Vzorky zko...

Dok. seriál VB (2008) Vrchní sestra chce od každého vzorek stolice a netknuté ložní mísy. Vzorky zkoumá gastroenterolog. Sir Roy Strong poznamenává, že existuje spojitost mezi tím, co vejde do těla a co z něj vyjde ven! Viktoriánci byli posedlí střevy a tehdejší lékaři podporovali léčbu zahrnující projímadla a klystýry. Eduardovci vynalezli metody čištění střev a ve 20. letech 20. století byly v módě jejich výplachy. Na farmářském trhu, kde si dietáři mají zakoupit zdravé potraviny, proklouzne Dave do vesnického hostince, kde vypije pár piv. Když to sir Roy zjistí, zuří a Daveova budoucnost na zdravé farmě visí na vlásku.

22:00
dokument
Partyzánský film
Dokument D2009 Jeden z nejkrvavějších konfliktů druhé světové války se odehrál na území bývalé Jugos...

Dokument D2009 Jeden z nejkrvavějších konfliktů druhé světové války se odehrál na území bývalé Jugoslávie. Na jeho základě vznikl speciální filmový žánr - partyzánský film. Avšak po 40 letech existence překročil hranice svého původního účelu a stal se jedním z nejvýznamnějších filmových žánrů ve Východní Evropě. Tři partyzánské filmy byly nominovány na Oscara. Při jejich natáčení byly ničeny vesnice a mosty a hráli v nich tehdejší filmové hvězdy - Yul Brynner, Richard Burton, Orson Welles, Franco Nero nebo Irene Papasová. Filmový plakát jednoho z nich navrhl Pablo Picasso, další je dodnes nejsledovanějším filmem všech dob - „Valter brání Sarajevo“. Tento pořad vypráví příběh o partyzánském filmu, speciálním filmovém žánru, který vytvořila tajná policie komunistické strany za účelem glorifikace partyzánské války.

23:00
dokument
Bramborový příběh
Dokument Rak. (2008)
reklama
VOX
20:15
film
minih27135minih27135
Wild Wild West

Další díl/opakování:
03.08.2019 v 20:00 (Nova Cinema)
04.08.2019 v 12:55 (Nova Cinema)
05.08.2019 v 10:40 (Nova Cinema)

 
TV program: Wild Wild West
22:15
film
minih28504minih28504
Já, robot

Další díl/opakování:
06.07.2019 v 22:30 (SAT1)
07.07.2019 v 02:20 (SAT1)

 
TV program: Já, robot (I, Robot)
VIVA
20:10
Detektiv Conan
Kresl. seriál
22:45
seriál
minih44978minih44978
Family Guy

Další díl/opakování:
21.11.2019 v 23:50 (Prima Comedy Central)
22.11.2019 v 00:20 (Prima Comedy Central)
23.11.2019 v 00:20 (Prima Comedy Central)
24.11.2019 v 01:00 (Prima Comedy Central)
25.11.2019 v 01:00 (Prima Comedy Central)
26.11.2019 v 23:30 (Prima Comedy Central)
27.11.2019 v 00:00 (Prima Comedy Central)
28.11.2019 v 00:00 (Prima Comedy Central)


Zábavný seriál
 
TV program: Griffinovi (Family Guy)
23:10
seriál
minih36780minih36780
Futurama

Další díl/opakování:
22.11.2019 v 12:15 (Prima Cool)
23.11.2019 v 12:55 (Prima Cool)
24.11.2019 v 12:10 (Prima Cool)
25.11.2019 v 11:55 (Prima Cool)
26.11.2019 v 12:10 (Prima Cool)
27.11.2019 v 12:10 (Prima Cool)
28.11.2019 v 12:05 (Prima Cool)
29.11.2019 v 12:15 (Prima Cool)


Kresl. seriál
 
TV program: Futurama
23:35
Údolí smrti
Horor. seriál
Viasat Explorer
Viasat History
00:00
dokument
Po stopách Verdiho
Dokument Fr. (2008)
01:00
dokument
Co skutečně potopilo Mary Rose
Dokument VB (2008)
02:00
dokument
Po stopách Haydna (1)
Dokument VB (2011)
03:00
dokument
Vzpoura na otrokářské lodi
Dokument JAR (2010)
04:00
dokument
Odkaz Keltů
Dokument Šp. (2011)
reklama
VOX
00:20
film
minih27135minih27135
Wild Wild West

Další díl/opakování:
03.08.2019 v 20:00 (Nova Cinema)
04.08.2019 v 12:55 (Nova Cinema)
05.08.2019 v 10:40 (Nova Cinema)

 
TV program: Wild Wild West
02:10
film
Airboss 3: Zúčtování
Akční film USA (1999).
03:45
film
Rodinné prokletí
Thriller USA (2000)
VIVA
00:00
Criss Angel: Mistr magie
TV seriál
00:50
Bully Beatdown
Boj ve jménu obětí tyranů
01:35
Rude Tube
Nejznámější videa z You Tube
02:30
Kenny vs. Spenny
03:00
Noční hudba pro nespavce
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.143/0.083